Reklam
Reklam
Reklam

Gaziantepli hayvancıların pazar sorunu çözüldü

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman ile Gaziantep Valisi Davut Gül’ü ziyaret ederek, hayvan yetiştiricilerinin pazar sıkıntısının çözümü ile ilgili görüşme yaptı.

Gaziantepli hayvancıların pazar sorunu çözüldü
Editör: Başak Akay
04 Mayıs 2021 - 12:20
Reklam
Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin ürettikleri süt miktarında ciddi artış yakalandığını söyleyen Müdür Karayılan, tam kapanma döneminde hayvan yetiştiricilerinin ürettikleri ürünlerin pazarlanmasında yaşadıkları sıkıntıları daha önce Valiliğe ilettiklerini ve sorunların çözüm için Vali Gül ile bir araya geldiklerini ifade etti.

Müdür Karayılan, gerçekleştirilen toplantıdan çıkan sonuca göre;  vatandaşların ürettikleri sütleri daha önce satmış oldukları yerlere iletmesinde herhangi bir kısıtlama bulunmadığını, bu yerlere süt ve peynirlerini satmaya devam edebileceklerini açıkladı.

Toplantıda alınan diğer kararlar şöyle:

Sütlerini peynir yapan vatandaşlar, ürettikleri peynirleri Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin süt işletmesine getirerek; salamura yapıp, paketleyip, soğuk hava deposunda kendi adlarına muhafaza ederek, diledikleri zaman hiçbir ücret ödemeden alabilecekler.

Süt üreten vatandaşların sütleri, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından evlerinden alınıp, Birlik süt işleme tesisinde peynire dönüştürülerek, salamura yapılıp, paketlenecek. Burada soğuk hava deposunda muhafaza edilen peynirlerini,  yine diledikleri zaman hiçbir ücret ödemeden alabilecekler.

Vatandaşların ürettikleri sütleri, üyesi oldukları Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne bedeli karşılığında satabilecekler. Birlik bu yönde talebi olan vatandaşların sütlerini alarak, ücretlerini ödeyecek.

 
Bu haber 327 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.