Reklam
Reklam
Reklam

Gaziantep'te Yuvalama 30, beyran 26 TL

Fiyatlar yüksek...

Gaziantep'te Yuvalama 30, beyran 26 TL
Editör: Serpil Şahan
11 Ocak 2021 - 13:50
Reklam
Gaziantep’te yapılan tüm denetimlere rağmen lokanta ve restoranlarda fiyat politikaları birbirine umuyor. İşletme girişlerinde yer alması gereken tarife yüzlerce işyerinde mevcut değil. 8 liraya nohut dürümünün satıldığı kentte gastronomi çerçevesinde coğrafi işareti bulunan yemek fiyatları ise birçok lokantada oldukça yüksek.

Bir porsiyon yuvalamanın 30 liradan satıldığı kentte beyranın porsiyonu ise 26 liradan satılıyor. Kentte gelen yerli ve yabancı turistlerin genelde ilgi gösterdiği yöresel yemekler karşısında kentte yaşayan vatandaşlar ise gün içerisinde genelde dürüm yiyerek karınlarını doyuruyorlar.

Kentin önemli bölümünde yer alan dürümcü esnafının önemli bölümü kayıt dışı çalışıyor. Nohut dürümü başta olmak üzere diğer dürümlerin fiyatı ortalama 8 lira. Kentte çalışan kesimin önemli bölümü karnını dürümle doyuruyor. Dürümcü esnafının dışında pide fırınlarında da son aylarda dürüm satışında önemli bir artış gözlendi. Gaziantep Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, kayıt dışı çalışan dürümcü esnafının dışında pide fırınlarında da dürüm satışına başlanması karşısında sıkıntı yaşandığına dikkat çekti. Gazianteplilerin nohut ve benzeri dürüm çeşitlerinin daha ekonomik olması nedeniyle dürümcü esnafını tercih ettiğini anlatan Gül konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Gaziantep’te nohut ve benzeri dürüm satışı yapan işyerlerinin sayısı oldukça fazla, bunların önemli bölümü kayıt dışı çalışıyor. Diğer yandan kentte yaşayanlar ekonomik koşullardan dolayı gün içerisinde karınlarını nohut dürümü yiyerek doyuruyorlar. Çalışan kesim pahalı olması nedeniyle yöresel yemekleri yemiyorlar.”
Bu haber 1573 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.