Reklam
Reklam
Reklam

GAÜN kamu emekçileri mağdur

Gaziantep Üniversitesi bünyesinde görevli 4D Sürekli Kamu İşçilerinin 3 ay önce imzalanması gereken iş sözleşmesine yönelik bekleyişi devam ediyor. Verilen sözlerin yerine getirilmediğini öne süren yaklaşık 2 bin kamu emekçisi, mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istedi.

GAÜN kamu emekçileri mağdur
Editör: Başak Akay
29 Ocak 2021 - 15:56
Reklam
Gaziantep Üniversitesi’nde görevli sayıları iki bine varan kamu emekçisi, 31 Ekim 2020 tarihinde imzalanması gereken fakat 3 aydır adeta gasp edilen  iş sözleşmesi hakkını istedi. Yetkililerden duruma el atmasını isterken, sendikaların da ilgisizliğinden yakındı.
 
SENDİKALAR PASİF

Sözleşme sürecine yetkiliden net bir açıklama yapılmadığını ve sendikaların yeterince ilgilenmediğini iddia eden kamu işçileri şunları söyledi:

“En son aldığımız paraya göre maaşımızı hesapladığımız zaman asgari ücretin altında çalıştığımız gözüküyor. Yaptığımız incelemeler sonucunda diğer kamu kuruluşlarında çalışan işçiler içerisinde en düşük maaşı bizim kurum veriyor. Aynı işi yapıyoruz. Bu gelir adaletsizliğine son verilmesini istiyoruz. Sendikalar bu duruma bir şey yapmıyorlar, pasif duruyorlar. Hakkımızı savunduklarını düşünmüyoruz.

Sendika temsilcileri işçileri gelişmelerden haberdar etmiyor. Sözleşme imzalama süreci uzadığı için ortada büyük bir bilgi kirliliği mevcut. Devlet büyüklerinden bu duruma el atmalarını istiyoruz."

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde çalışan kamu işçileri ile Gaziantep Üniversitesi’nde çalışan kamu işçilerine yapılacak zam oranlarının farklı olacağına dair bilgilerin olduğunu iddia eden ismini vermek istemeyen bir kamu işçisi ise, “Maaşalarımızın farklı olacağına dair bilgiler var. Her ne kadar yetkili sendikalar farklı olsa da böyle bir durum aynı Üniversite çatısı altında çalışan Gaziantep Üniversitesi kamu işçilerinin gelir adaletsizliğine kurban gitmesine neden olacaktır.” şeklinde konuştu.

 
Bu haber 17706 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
 • Talip Helvacı
  4 ay önce
  Bu haberle ilgili olarak ,yazılanlar hiç doğruLuk payı bulunmayan, Gaziantep üniversitesini irtibarsızlaştıran,araştırma yapmadan ,ön yargılı bı şekilde , Gaziantep üniversitesi yönetimi,ni ve sendika yetkilileri ni,hedef gösteren insanlar ne yapmaya çalışıyor,Acaba 4 D,li işçiler için Sayın rektörümüzün ve yardımcılarının çabalarıňı ğörüyoruz,Geçmişe dönük hak kayıplarımızı şuanki rektörümüz sayesinde aldık,sendika çalışmaları işçilerin çıkarları doğrultusunda ilerliyor,Bu haber araştırma yapmadan, yazılmış bir karalama operasyonu dur,Bu arada ne sendikacıyım nede memur 4,dli yoğunbakım çalışanının,Böyle haberle çamur atmayın, Altın çamura düşsede altınlığından bişey kayıp etmezzz.
 • Şıhmehmet Bozbayındır
  4 ay önce
  "Ey iman edenler. Eğer bir fasık (*** taşıyan) size bir haber getirirse onun aslını araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa sataşırsınız da yaptığınıza pişman olursunuz." (Hucurat,6) Size Allah’ın kelamı ile cevap veriyorum siz ***le kendinize rand kazanmaya çalışıyorsunuz ama Allah’ın adaleti elbet tecelli edecektir.Öyleyse siz hale neden yalan söylemektesiniz biz hastane içerisindeyiz böyle bir haberin yalan olduğunu sağır sultan duysa dahi inanmaz Sizin yazdığınız haberi sadece KIN KIN KINIYORUM Allah sizi Hidayet etsin
 • Asef Bozkus
  4 ay önce
  Ben Gaziantep üniversitesi Şahinbey araştırma ve uygulama hastanesi Türkiye Sağlık İşçileri sendikası baştemsilcisiyim telefon numaram tüm üyelerde mevcut ve su an süreç yasal olarak ilerliyor. Hastane personellerini katarak yaptığınız bu haber ahlak ve etik dışıdır kampüs personelleri haber yapılacağına hastane personelleri de her ne hikmet ise hesaba katılıp algı yapılıyor sizi bu etik dışı haberiniz nedeniyle esefle kınıyoruz
 • İbrahim haluk Celik
  4 ay önce
  Bu ***i kimden aldınız bilmiyorum.Ama sunu bilin ki.Bu haberi yapan arkadaş acaba 6356 sayılı sendikalar kanununu biliyor mu.Bilmiyorsa ezbere haber mi yapıyorsunuz.Hic mi bu doğru mu soralım mi demiyorsunuz.Ama artik önemi yok her turlu hukuki süreç başlamıştır.Ha ayrıca İl başkanımız başkan yardımcımız Baş temsilcimiz ve temsilci arkadaşlarımızın tlf mevcut bilgi almak isterseniz verebiliriz.
 • Mehmet Özşahin
  4 ay önce
  Dürüst ve güvenilir haber anlayışı bumu acaba düşününki bir sendikanın genel başkanı hukuk müşaviri şube başkanı ve yardımcısıyla dört defa sözleşmeye oturmak için antepe gelmiş ve üç defa gaziantep üniversitesi şahşnbey araştırma ve uygulama hastanesini gezdi biigilendirdi diş hekimliği fakültesini bizzat genel başkan ziyaret ederek bilgilendirdi buna binaen nasıl olurda ilgilenmiyor diye yalan yanlış haber yapılır aklıma sığmıyor madem siz ilgileniyordunuz daha önceden işçiyi düşünüp haber manşetinize neden taşımadınız neden yetkililerden biriyle görüşüp haber yapmadınız neden üniversite yönetimiyle görüşüp haber yapmadınız sizin yanlış haberiniz kurumumuzu kurumumuzun yetkililerini ve sendikayı töhmet altında bırakıyor yazıklar olsun bu *** için
 • Mustafa Murat
  4 ay önce
  Eger sizin dediğiniz gibi 31 Ekim 2020 de imzalansa ydi 1000 kişi iş kolları nedeniyle üye olmayordu. Büyük hak kayıpları yaşanacakti. Sürecin uzaması bizler için iyi oldu,çünkü iş kollarımız 10. İş kolundan 17. İş koluna geçirildi
 • Hasan Kırmızı
  4 ay önce
  Haber nasıl yapılır nitelikli haber nasıl olmalıdır. Doğru ve dürüst habercilik anlayışı nasıl olur. Teşekkürler megahaber yaptığınız haber ile bir kez daha göstermiş oldunuz. Toplu iş sozlesmesi nasıl yapılır bilir misiniz? Cevap: Hayır 6356 sayılı sendikalar kanunu okudunuz mu? Cevap: Hayir Bu konuyla sendika yetkileri ile görüştünüz mu?Gorustuyseniz hangi bilgiyi aldiniz? Cevap: Hayır Sendika yetkileri ile gorusulmedi Toplu iş sözleşmesi şuan hangi aşamada bilginiz dahi yok Bu konuyla ilgili kurumla görüştünüz mü? Böyle gazetecilik anlayışı olamaz ve olmamalı Gazetecilik ve habercilik tarafsız olmalı Haberin doğruluğunu araştırmalı tarafsız bir şekilde okuyucularına aktarmalidir.
 • Asyacan Asyacan
  4 ay önce
  Aile sosyal hizmetler 25 ayda tis görüşmelerini bitirdi neredeydiniz Sağlık bakanlığı 19 ayda tis görüşmelerini bitirdi neredeydiniz Konuyu bilmeden araştırmadan habercilik yapılamaz Birilerinden emir almış ve haber yapmışsınız Sizleri kınıyorum