Reklam
Reklam
Reklam

Darp edilen aileden yardım çağrısı...

Gaziantep’te, geçtiğimiz günlerde darp edilen aileden yardım çağrısı. Ellerinde balta, kazma ve sopalar bulunan saldırganların hastanelik ettiği anne kızın yaşadığı evin önünde jandarma 24 saat nöbet tutuyordu ancak nöbet 2 gün önce sona erdi.

Darp edilen aileden yardım çağrısı...
22 Şubat 2021 - 19:13 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 19:50
Reklam

Olay, 14 Şubat Pazar günü Şehitkamil ilçelisine bağlı Işıklı Kırsal Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, anne Necmiye Polat’ı eşi Ali İhsan Polat 9 yıl önce evini terk etti. O günden sonra eşinin akrabaları tarafından köyden gitmeleri yönünde baskılara maruz kalan Necmiye Polat'ın evi tanımadığı kişiler tarafından basıldı. Ellerinde balta, sopa, kazma bulunan ve yaklaşık 15 kişi olduğu söyleyen saldırganlar evini bastıkları Necmiye Polat, kızı Derya ve 4 erkek kardeşini ölesiye darp etti. Hastanelik olan Necmiye Polat, kızı ve 4 kardeşi, yeni bir saldırı ihtimaline karşı jandarma tarafından korunuyor. Yaşanan kavganın faillerinin bulunması için çalışma başlatan jandarma ekipleri Necmiye Polat'ın evinin önünde 24 saat nöbet tutarak, yeni bir saldırıyı önlemeye çalışıyordu ancak nöbet 2 gün önce sona erdi. Aile megahaber27 ihbar hattına videolarını göndererek yardım çağrısında bulundular.
Yaşanan saldırı anını anlatan Derya Polat;
"Ben Derya polat buradan sayın başkanımıza sesleniyorum,başkanım babam gideli 9 yıl oldu,9 yıldır evimizde bir büyük yok,bir tane genç abim var o da askerde,biz komşularımız tarafından sürekli ağır hakaret ve tehtitle yaşıyoruz,psikolojinin altında kalıyoruz,dün evde tekken 3,4 adam evi bastılar evde kimse yoktu birisi kafama sopayla vurdu  kafamda şuan 9 tane dikiş var karnıma tekme attılar, kemiklerimin ağrısından şuan zor konuşuyorum geceleri uyuyamıyorum o anı gözümden atamıyorum."
Yaşanan saldırı anını anlatan Necmiye Polat;
"Sayın başkanıma sesleniyorum Cumhurbaşkanımdan yardım istiyorum kızımı darp ediyorlar bizi tehtit ediyorlar, küfürler yağdıyorlar,oğlumu dövdüler hastaneye giderken kızımın yanına geldiler bütün raporlarımız var şikayette bulunduk karakola bir şey yapmadılar,yardım istiyoruz ne olur Cumhurbaşkanım kimsemiz yok kocam bırakıp gideli 9 sene oldu senden yardım istiyoruz kimsemiz yok,kardeşlerim geldi onlarıda dövdüler,ne olur Cumhurbaşkanımdan yardım istiyoruz,duyun sesimizi iki kız iki oğlan çoçuğuyla kaldım bizi tehtit ediyorlar sizi yaşatmayız diyorlar,her gün tehtit ediyorlar başka köylerden geliyorlar bizi darp ettiler, biz bizi darp edenlerin  tutuklanmasını istiyoruz." diye yaşadıklarını anlattı.Olayın ardından jandarma ekipleri güvenlik önlemi alarak ailelerin evlerinin olduğu mahallede nöbet tutmaya başlamıştı ancak nöbet iki gün önce sona edri.
Polat ailesi kendilerine saldıran ve darp eden kişilerin tutuklanmasını istiyor.
 
Bu haber 1153 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.