Reklam
Reklam
Reklam

CHP parti meclisi Gaziantep için toplanıyor

CHP parti meclisi Gaziantep için toplanıyor
Editör: Serpil Şahan
11 Ocak 2021 - 13:36 - Güncelleme: 11 Ocak 2021 - 13:49
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il başkanlığına atanacak isim Salı günü düzenlenecek olan Parti Meclisi toplantısında ele alınacak.


Görevden alınan Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu’nun yerine belirlenecek isim Salı günü yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi toplantısında ele alınacak. Uzun süredir boş bulunan CHP Gaziantep il başkanlığına atanacak isim üzerinde parti genel merkezinin şehirde temayül yoklaması yaptığı öğrenildi. Yapılan temayül sonucuna göre il başkanlığına atanacak ismin belirleneceği açıklandı.

İL VE İLÇE BAŞKANLIĞI YÖNETİMLERİ AYLARDIR BOŞ

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu yönetimi ile ilçe başkan ve yönetimleri parti genel merkezi tarafından ani kararla görevlerinden alınmıştı. Aylardır il ve ilçe yönetimlerine atama yapılmış değil. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep il ve ilçe yönetimlerinin Nisan ayında oluşturulması yönünde karar verdiği dile getirildi. Buna rağmen Parti Meclisi ile Gaziantep milletvekillerinin boş olan il ve ilçe yönetimlerinin bir an önce oluşturulması için genel başkanla özel görüşme yaptığı ifade edildi. Bu doğrultuda Salı günü yapılacak olan PM toplantısında Gaziantep’in yaşadığı bu önemli sorunun giderilmesi bekleniliyor.

GAZİANTEP’ TE TEMAYÜL YOKLAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


CHP Genel Merkezi il başkanının belirlenmesine yönelik Gaziantep’te temayül yoklaması gerçekleştirdiği öğrenildi. Yapılan temayül yoklamasında 2 veya 3 ismin partililere ve sivil toplum kuruluşlarına sorulduğu öğrenilirken isimler hakkında açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz hafta içerisinde temayül yoklamasının tamamlandığı ve dosyasının Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerden Sorumlu genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’ya iletildiği öğrenildi. Salıcı ve ekibinin temayül sorucuna göre PM’ye bilgi vereceği ve bu doğrultuda kararın alınacağı öne sürüldü.

DİSİPLİN SÜRECİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Gaziantep’te görevden alınan Cumhuriyet Halk Partisi eski İl Başkanı Hayri Sucu ve bazı isimler hakkında parti disiplin sürecinin başlatılacağı öğrenildi. Disiplin kuruluna Sucu ve diğer isimlerin ihraç istemiyle sevk edecek olan CHP genel merkezi kentte görev yapan bazı belediye meclis üyelerini de yakın takibe aldı.

Bu haber 605 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.