Reklam
Reklam
Reklam

Batman'ı Orta Doğu'ya bağlayacak Hasankeyf-2 Köprüsü hizmete açılıyor

Batman'ın tarihi antik kenti Hasankeyf ilçesinde bulunan ve Batman'ı Mardin ile Habur Sınır Kapısı'na, oradan da Orta Doğu'ya bağlayan Hasankeyf-2 Köprüsü yarın açılıyor. Bin 1 metre uzunluğunda, 90 metre yüksekliğindeki köprü ekonomiye de katkı sağlayacak.

Batman'ı Orta Doğu'ya bağlayacak Hasankeyf-2 Köprüsü hizmete açılıyor
16 Nisan 2021 - 15:06
Reklam
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemi ile katılacağı açılışa Hasankeyf'e gelecek olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da katılacak. Öte yandan Hasankeyf'te yapımı tamamlanan bin kişilik Selahaddin Eyyübi Camii'nin de açılışı Hasankeyf-2 Köprüsü ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek.

Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, Hasankeyf'teki devasa yatırımlara yarın Cumhurbaşkanının teşrifleri ile bir yenisini daha ekleyeceklerini söyledi. Kaymakam Öztürk, ''Hasankeyf-2 Köprüsü ile bölgemiz, ilçemizin Mardin'le olan iletişimi sağlanmış olacaktır. Aynı zamanda sadece Mardin, Batman ulaşımı değil, aynı zamanda Orta Doğu ile olan, Habur Sınır Kapısı ile olan bağlantıyı bu köprü sağlamış olacaktır. Gerek ilçemizin turizm potansiyeline sunacağı katkı gerek ülkemizin akaryakıt ve zaman maliyeti anlamında sunacağı katkı çok çok önemlidir.

Bu haber 78 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.