Reklam
Reklam
Reklam

Başkan Şahin'den hodri meydan!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Belediyenin kitap ihalesi ile Atatürk düşmanlığı bilinen yazarların kitaplarını sipariş vermesinin ardından yapılan haberlere karşılık verdi.

Başkan Şahin'den hodri meydan!
Editör: Başak Akay
04 Mayıs 2021 - 11:05 - Güncelleme: 04 Mayıs 2021 - 14:52
Reklam
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan’ın gündeme getirdiği ve Atatürk'e hakaret edenlerin ödüllendirildiğini savunduğu kitap ihalesi ile ilgili açıklama yapan Başkan Şahin, CHP’li Kalkan’ı Atatürk Anı Müzesi’ne davet etti.

Atatürk'ün Gaziantep'e geldiğinde kullandığı eşyaların sergilendiği müzede yaptığı açıklamada “Böylesine güzel hatıraları içerisinde barındıran Atatürk Anı Müzesi’ni hayata geçiren, her kütüphanesine mutlaka Nutuk’u baş eser olarak koyan bir Belediye Başkanı” olduğuna dikkat çeken Başkan Şahin, merkezdeki en önemli eserin Osmanlıca kaleme alınan ilk Nutuk olduğunun altını çizerek, bütün Nutukların müzede bulunduğunu söyledi.

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİNİ MÜZEYE DAVET ETTİ

“400 bin kişinin gezdiği bu müzeden, Atatürk’le ilgili yaptığımız belgesellerden haberiniz yok.” diyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Bu haberi gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi'ni Atatürk Anı Müzemize davet ediyorum. Gelsin, müzemizi hep birlikte gezelim. Bu iddiaları haberleştiren yayın organlarını da halkın vicdanına havale ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

NE SÖYLEMİŞTİ?

CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, “İhale, çok masum bir kitap ihalesi gibi görünüyor olsa da kitap içeriklerini inceleyince Atatürk'e hakaret edenlerin ödüllendirildiği bir kitap ihalesinin olduğu ortaya çıkacaktır.” diyerek, listede Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sadece iki adet kitabın ayrıldığına vurgu yaptı. Kalkan şöyle devam etti:


“Bu iki kitabın bir adedi Nutuk, bir adedi de ‘Zabit ve Kumandan ile Hasbihal.’

Bu eksikliği gidermek için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne 10 adet Nutuk hediye edeceğim. Eğer siz her vatandaşımızın başucu kitaplarından birisi olması gereken Nutuk'a 71.720 kitap içinde bir adet yer veriyorsanız, bu listeyi yazanınızdan ihaleyi onaylayana kadar hepinize yazıklar olsun.”

Haber: Başak AKAY
Bu haber 731 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.