Güzel bir Festival haftasını geride bıraktık.. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.. Daha iyisi olabilir mi? kesinlikle.. Daha güzeli ve halkın sadece konser için gelmeyeceği bir ortam yaratılabilir mi ? evet.. Daha iyi Festival alanı seçiminde arayışa geçilip, ulaşım ve trafik konusunda en azından yaşanan mevcut sıkıntılar yaşanmadan etkinlikler sağlanabilir mi ? Mutlaka..

Bir kere hemen belirteyim, bu sene Gaziantep bu FESTİVALİ HİSSETTİ.. Yeter mi, elbette yetmez.. Bunun için şehrin FESTİVALİ YAŞAMASI lazım.. Geçtiğimiz yıllarda hem söylemiş hem de yazmıştım. Sayın Fatma Şahin ile de konuşmuş ve “Gaziantep büyüdü, Festivali şehrin her alanında yapabilmeliyiz. Finali de çok geniş bir alanda yapmalıyız, herkes koşmalı buraya. Eğlenmeli, oynamalı, her köşede ayrı müzik grupları çalmalı, bunlara eşlik edilmeli. Bunun en güzel örneği yanıbaşımızda Adana Portakal çiçeği festivali, oradan örnek alınabilir” demiştim.. Birkaç bölge tespit edilip, buralarda  şehir merkezine gelemeyenler için stantlar kurulup eğlenceler düzenlenebilir, böylece şehrin tümü Festivali her yönüyle hisseder ve yaşar diye eklemiştim.. Maalesef yapılamadı. Seçilen Festival alanına gelenler, gelmek isteyenler ciddi boyutlu sıkıntı yaşadı..Umarım bu yorgunluk atıldıktan sonra gelecek senenin programı yapılırken, bu söylediklerimiz göz önüne alınır..

DÜNYA ŞAMPİYONU ATLET BİLE BUNU YAPAMAZDI

Şu bir gerçek, Festival için herkes elinden geleni yaptı. Görünmeyen kahramanları var emek verenlerin içerisinde.. Görünen kahramanı ise Fatma Şahin.. Gezmedik yer bırakmadı ülkede. Hatta yurt dışında bile aktif oldu bu Festival için.. Doğrusu benim diyen dünya şampiyonu atletin bile bu kadar performans sergilemeyeceği kadar koşturup durdu.. Bu gerçeği görmezden gelirsek haksızlık etmiş oluruz Sayın Fatma Şahin’e.. Bir Gaziantepli olarak kendisine verdiği emekten dolayı teşekkür ediyorum.. Yine bir Gaziantepli olarak Sayın Fatma Şahin’e bu yorgunluğu atmak için BİR HAFTA İZİNİ çoktan hakettiğini ve bizim de bu izni severek verdiğimizi, güle güle dinlenmesini tavsiye ediyoruz..

BÜYÜKEKŞİ DÖNEMİ KESİNLİKLE FARKLI OLACAK

Biliyorsunuz Gazişehir Gaziantep kulübünde Sayın Adil Konukoğlu, görevi Mehmet Büyükekşi’ye devretti. Mevcut yönetimden bazı arkadaşlar ile birlikte, Gaziantep’te mütevazi duruşuyla büyük takdir toplayan, tırnağıyla kazıyarak geldiği noktada OSB Başkanlığının yanısıra, Gaziantep Basketbol kulübü başkanlığı gibi zor görevler üstlenen Cengiz Şimşek ile birlikte,  kendisini Gaziantepli sayan, sevilen ve saygı duyulan bir iş adamı haline gelen Mahsum Altunkaya ve Medikal Park mucizesini hayata geçiren Hayrullah Kubba başta olmak üzere yeni bir liste oluşturularak “Ya bismillah” denildi.

GAZİANTEPSPOR DURUMUNA DÜŞÜRÜLMEMELİ

Böylece Gaziantep futbol dünyasına yeni bir heyecan getirildi.. Adil beyin kendi yöntemleriyle yönettiği Gazişehir’in şampiyon olarak kentin yeniden süper lige kavuşması elbette takdire değer.. Sanırım Sayın Büyükekşi daha profesyonel ve daha paylaşımcı olacak sinyallerini veriyor.. Zaman içerisinde bunları göreceğiz elbette.. TİM gibi devasa oluşumun başkanlığını yapmış bir kişinin yöneteceği kulübün mutlaka profesyonel bir yapıya büründürülmesi gerekiyor.. Bunu da sağlamalıdır, çünkü Gaziantep’te spor dünyası bu düşünceyi bir türlü hayata geçirememiştir.. Onun içindir ki, Gaziantepspor Celal Doğan sonrası kötü yönetilmiş, şehrin ileri gelenleri konuya profesyonel pencereden bakamamış, işin içine siyaset ve futbolun dışında olan iş dünyasının bakış açısı katılınca, kulüp borç batağına sokulmuş ve sonunda bu hallere düşürülmüştür..

GAZİANTEP FUTBOL HAFIZASINI MUTLAKA ÖĞRENMELİ

Büyükekşi’nin hiç acele etmeden, çok akıllı biçimde profesyonel yapıya kavuşturma hamlesi eğer doğru adımlar atılarak gerçekleşirse, Gaziantep’in süper ligdeki temsilcisi kısa sürede sağlıklı bir yapıya kavuşturulur.. Yeterli doğru adımlar atılsın.. Bunun için 1- Futbol dünyasındaki gerçekleri görüp doğru yerlerden bilgi alması gerekir. 2- Gaziantep’te futbolun hafızasını tez elden öğrenip uzun süre içinden çıkamayacağı yanlışlar içerisine girmemelidir.. Yanlış kişilerle ilişkisi, kendisini geriye götürecektir, bunu çok iyi bilmesi gerekmektedir.. Zaten attığı adımlarda doğruyu yanlışı bizler göreceğiz, uyarılar yapacak, elimizden geldiği kadar hata yapmamasına gayret göstereceğiz..

HALKIN BU BENİM TAKIMIM DEMESİNİ SAĞLAMALI

Sayın Büyükekşi ile kısa süreli telefon konuşmamızda taraftarlarla bütünleşme sağlamak istediğini söylemiştir. Bunun kolay olmayacağını belirtmiş ve dilimin döndüğünce bunun samimiyete ve güvene dayalı teşebbüsler sonrası olumlu hale dönüşeceğini söylemiştim.. Bir kere şunu iyi görmesi gerekir. Gaziantep halkı Gazişehir’in kendi takımı olduğuna inanmalıdır.. Şu andaki genel kanaat, Gazişehir’in zenginler, siyaset ve bürokratlar takımı olduğudur.. Bu algının giderilmesi hiç te kolay değildir.. Çünkü bu kentte Gaziantepspor gerçeğini yok saymaya çalışanlar ile , Gaziantepspor’u göz göre göre mezara koymak isteyenlere olan öfkenin ateşi hiç sönmemiştir..

BEŞİKTAŞ HAVASINDAN HEMEN ÇIKILMALI

Bu kulübün taraftar ile bütünleşmesi için, eğer kendi çevresinin görüşleriyle hareket ederse ciddi sonuçlar çıkarabileceğini sanmıyorum.. Lafı fazla uzatmadan Mehmet Büyükekşi ve ekibinin adını değiştireceğini söylediği Gazişehir’in kentle bütünleşmesi yolunda atacağı adımların doğru olmasını diliyoruz.. Bir şey daha var söyleyeceğim, Beşiktaş galibiyetiyle oluşan havadan biran önce çıkılması gerektiğini bilmesi gerekir.. Sayın Büyükekşi’nin Gaziantep’i sadece iş dünyası, bürokrat ve siyaset penceresinden değil halkın penceresinden bakması halinde işinin kolaylaşacağını söyleyip, noktayı koyuyorum..

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.