Seçim bitti, Ak Parti Gaziantep'te açık bir zafer elde etti. Tüm ekonomik sıkıntılara, bölgesel sorunlara, iktidar yıpranmışlığına rağmen, Gaziantep'te alınan oy, herkesin beklentisinin de üzerinde oldu.

Ak Parti için, seçim öncesi başlayan bazı çatışmaların, seçim sonrası hız kazanarak artmasını hayretle, şaşkınlıkla izliyorum...

Düşünebiliyor musunuz?

Gaziantep'te çok az bir oy kaybıyla seçimi atlatmışsın, Büyükşehir, büyük metropoller, Nizip-İslahiye gibi önemli ilçeleri kazanmışsın ama, öyle gelişmeler oluyor ki, inanamıyoruz...

Yaşananları tek tek buradan yazmaya gerek yok. Herkes, neyin ne olduğunu biliyor...

Benim söyleyeceğim, ne gerek var bunlara...

"Yeniden Bismillah" denilmesi gerekirken, seçim öncesi yaşananlarla ilgili hesaplaşmanın kime ne faydası var?

Bu kentin sorunları var. Hem de temelden çözülmesi gereken sorunları. Bu kentin yeni vizyon projeleriyle, yepyeni bir Gaziantep'e ihtiyacı var. Daha temiz, daha müreffeh, daha gelişmiş bir Gaziantep'e ihtiyacı varken, kısır çekişmeler, zaman kaybından başka neye yarar?

İyi bir örnek vermek istiyorum...

20 yıl önce, Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan ile Şahinbey Belediye Başkanı Yaşar Ağyüz, aynı partinin belediye başkanları olmalarına rağmen, gölgelerine kurşun sıkacak konuma gelmişlerdi. 

O dönemki çekişmelerini çok yakından biliyorum. Belediye meclislerinde, Şahinbey bölgesine yapılacak hizmetlerde tam bir kaos ortamı oluşmuştu.

Kim kaybetti. Tabi ki Gaziantep, tabi ki Şahinbey... 

Özellikle Karataş bölgesinin yeni imar planı döneminde, o bölgenin GASKİ tarafından hiçbir altyapı işlemlerinin yapılmaması, Gaziantep'e, Şahinbey'e kaybettirdi.

İki Başkan'da daha sonra koltuğunu kaybedip gitti. 

Gaziantep'in önünde çok değil, 20 yıl önce yaşanmış böyle bir örnek varken, Ak Parti gibi, kıl kırılır yen içinde kalır anlaşılıncaya bir partiye, yaşananlar hiç yakışmıyor.

Eminim, bir araya gelinse, eteklerdeki taşlar dökülse, hiç bir sorun kalmayacak ama,  ne bir araya gelmelerine, ne oturup konuşmalarına engel olunuyor.

Ben, 20 yıl önceki Celal Doğan-Yaşar Ağyüz savaşını ve sonuçlarını hatırlatarak yazımı tamamlamak istiyorum.


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.