Gazişehir Gaziantep’te son iki maçtır sonuç olarak durumlar iyi gitmiyor.

Tabii şampiyonluğa oynayan bir takım özellikle evinde oynadığı maçları mutlaka kazanması gerekir.

Ama görünen şu ki 2 maç kaybedilince yavaş, yavaş teknik anlamda eleştiriler dikkatimi çekti.

Ben yine söylüyorum Gazişehir Gaziantep, Balıkesirspor karşısında rakibine değil, sahaya kaybetti.

Tabii neymiş efendim aynı sahada Balıkesir’de oynamış…

Doğru söylüyorsun ama öyle berbat sahalarda ilk golü atan takım kazanır ve nitekim öyle oldu. Kırmızı-Siyahlılar o berbat sahaya rağmen özellikle ikinci yarıda çok pozisyon buldu ama atamadı ve kazanan konuk takım oldu.. Tabii burada Balıkesirsporlu oyuncuların mücadelesine gölge düşürmek istemiyorum ama emin olun ilk gol Gazişehir’den gelmiş olsaydı, o maç 4’e, 5’e giderdi.

Gelelim Gençlerbirliği maçına…

Tabii bir umutla gittik ama daha maça gitmeden kara haber ulaşmıştı bize… Zaten Ahmet Kesim’in cezalı olduğunu biliyoruz. Ama üstüne Yalçın Kılınç ve Mehmet Erdem Uğurlu’nun sakatlanması bana göre Gazişehir Gaziantep’in fişini çekti. Gençlerbirliği karşısında orta saha oyuncularıyla savunma yaptık ama maalesef başarılı olunamadı.

Benim anlayamadığım sezon başında nasıl böyle alternatifsiz kadro oluşturuldu çok şaşırmış durumdayım..

Bu kadar sıkıntılı kadroya rağmen Gazişehir, ikinci yarıda Gençlerbirliği karşısında daha etkili oynadı. Eğer 1 puan yada 3 puan alınsaydı maçtan sonra söyleyeceğim tek kelime sadece helal olsun demekti. 

Yani sözün kısası iki maç mağlubiyet ile Mehmet Altıparmak hocaya bakışım değişmedi, değişmezde.. Çünkü alternatifsiz kadroya rağmen harika işler yapıyor.

Bir kere sahaya baktığınızda takımın ortaya koyduğu futbol size keyif veriyor, üstüne artık 2’den fazla gol atabiliyoruz ve o kadarda kaçan goller çabası…

Mehmet hoca futbolcusuyla nasıl bir iletişim kuracağını çok iyi biliyor. Zaten en büyük artısı ikili ilişkisidir. Bir hocanın futbolcunun dilinden anlaması en büyük kazancıdır. 

Şimdi önümüzde Karabük maçı kaldı. İnşallah bu maçı kazasız atlatıp Gazişehir Gaziantep ilk yarıyı zirveye yakın bir yerde tamamlayacaktır.

Ama ikinci yarıda yapılacak takviyelerle birlikte ben Gazişehir Gaziantep’in Mehmet Altıparmak’la daha coşkulu, daha atak ve iyi sonuçlar bekliyorum… Mehmet Altıparmak hocaya güvenimiz tamdır…


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.