Hedefimiz şampiyonluk ancak altın değerinde puanlar kaybediyoruz. Maçtan öncede bahsetmiştim. Bu tür maçlar zorlu ve böyle rakiplere karşı oynamak zor.  Çünkü karşınızda sadece mücadeleye dayalı futbol ve oynatmama manteletesinde olan düşünce!

Tabii hal böyle olunca bir pozisyonu dahi olmayan Gazişehir! Maçta bir tane şut da gol olsaydı diyeceğimiz bir pozisyon yok. Ayrıca maçın hemen başında Poepon'un sakatlanması üzerine bunda büyük etki oldu.

Oyuna giden Del Valle ise kafasındaki soru işaretleriyle ne kadar başarılı olabildi orası da meşgul. Bir şeyler yapıyor gibi gözüktü ama pozisyona girmek ve üretmek anlamında bir faydası olmadı. Belki bir şeyler yapabilse, yeniden formayı alabilmesi için kendisi için bir şans olacaktı.

Geçen haftanın yıldız isimlerinden birisi olan Oğulcan Çağlayan ise pek varlık gösteremedi diyebilirim. Altınordu maçında sağdan bindirmeleriyle taraftarı heyecanlandıran Oğulcan, bu maçta üstelik 11'de çıkma şansı bulmasına rağmen bunu iyi değerlendiremedi diyebilirim.

Açıkcası bu puan kayıpları can sıkıyor. Gençlerbirliği almış başını gidiyor, arkasından diğer rakipler. Eğer böyle bir kazan, bir kaybetmeye devam edersek işimiz zor.

Tamam rakip futbol oynatmıyor, kapalı savumma yapıyor ancak bizimde buna mutlaka bir çözüm yolumuz olmalı diye düşünüyorum.


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.