Mardin Cizre doğumlu kendisi. Uzun yıllar Gaziantep’te çalıştı şimdi İstanbul’da yaşıyor.

Yaşının üstünde olgunluğu ve cesaretiyle benim örnek gösterdiğim, aldığım isimlerden birisi.

Cemal beyin oğlu, Celal kardeşimin abisi.

Gaziantep’te yaşadığı yıllarda kişiliği ve saygınlığı ile herkesin hürmet ve saygı gösterdiği bir kişi.

Tarkan Kadoğlu.

Gıda’dan enerjiye, inşaattan uluslararası taşımacılığa birçok sektörde faaliyet gösteren Kadoğlu şirketler Grubu’nu Holding yapan istikrarlı ve cesaretli adımları atan, iş yoğunluğuna Sivil Toplum Örgütü başkanlığı ile farklı ve başarılı bir boyut katan Tarkan Kadoğlu, geçtiğimiz günlerde, başkanlığını yaptığı  Türk Girişimci ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) heyeti ile İngiltere Londra’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

TÜRKONFED ve Londra Borsası ELITE Program işbirliğiyle hazırlanan “Türkiye’nin Yükselen Liderleri” araştırması Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda düzenlenen “Gong Töreni” ile tanıtıldı. Etkinlik kapsamında TÜRKONFED ve Londra Borsası arasında 5 yıllık uzun dönemli işbirliği protokolü de imzalandı. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, 2018 yılında ELITE Türkiye’yi kurup, kurumsallaşmasını sağlayarak doğrudan Türk şirketlerine hizmet vermeyi planladıklarını söyledi. Londra Borsası ELITE Program CEO’su Luca Peyrano ise, “Türkiye çok önemli ve büyük bir pazar. Küresel ve bölgesel konjonktür olumsuz olsa da Türkiye’ye güvenimiz tamdır” dedi.

Londra Borsası’nda gongu TÜRKONFED Başkanı olarak Tarkan Kadoğlu çaldı.

Açılıştan sonra Londra Borsası’nın yükselişe geçtiğini gören İngilizler, yaşanan gelişmeden çok memnun kalmış olacaklar ki; Tarkan Kadoğlu’nu tekrar tekrar açılışa gelmesi için davet ettiler.

Borsa yükseliyor, İngilizlerin yüzü gülüyordu.

Tarkan Kadoğlu ve TÜRKONFED heyetinin ayağı uğurlu gelmişti.

Ama işin sırrı gongu çalarken söylenen besmelede gizliydi.

Tarkan Kadoğlu gong sonrası yükselen borsanın şaşkınlığını yaşayan İngilizler’e, “ Gongu Bismillah diyerek vurdum. Keramet bizde değil, keramet her hayrın başı olan Besmele’dedir” diyerek elde edileni takdir eden ilahi kudrete dikkat çekiyordu.

Yani anlayacağınız Londra Londra olalı böyle bir ‘tebliğ’ görmedi.

Emek veren ve yüreğini ortaya koyanları kutluyor, Başkan Tarkan Kadoğlu ve TÜRKONFED’in başarılarının devamını diliyorum.

Allah’a emanet olun…

 

 

 

 

 

 


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.