Royal Halı, 5 yıldır başarıyla üstlendiği sponsorluğuna bu yıl itibarıyla nokta koyduğunu açıkladı. Beslenspor’dan sonra Gaziantep’te sporu tekrar salona çekmişti. Basketbolu sevdirmişti…

Royal Halı’nın genç dev adamları, büyük özveriyle 5 yılda Gaziantep’i 2 kez Avrupa’ya taşıdılar. Ve bu yıl da 3. kez Avrupa arenasına çıkardılar. Türkiye kupasına Gaziantep’e ev sahipliği yaptırdılar. Federasyon da dersen; haklı bir itibarı ve saygınlığı var.

Son sözü ilk söylemek istemezdim ama Royal Halı Gaziantep, bu başarıları elde ederken bugüne bugün hiç bir sıkıntı ve serzenişleri olmadı. Bizden para pul dahi istemediler ama biz, bu inanmış genç dev adamlara tribün desteği daha veremedik. Aynı potada eriyemedik. Hatta yeri geldi, antrenman yapacak salon dahi bulamadılar. Tüm bunlara rağmen bugüne bugün bir tek gıkları çıkmadı.

Buna karşılık Gaziantepspor ve Büyükşehir Belediyespor’un futbol takımlarına milyonlarca dolar harcandı. Harcanan milyonlara karşılık elle tutulur başarı gösterilmedi. Ama Royal Halı Gaziantep, bu başarıyı gösterdi.

Gaziantep Basketbol A.Ş., Royal Halı sponsorluğunda, hiç kimseye avuç açmadan;  Avrupa’da Gaziantep’i başarıyla temsil ettiler. Ve bu sene de ilk defa playofflara katılma başarısı gösterdiler. Bizden istedikleri tribün desteğiydi, onu dahi esirgedik.

Ve dün, Royal Halı “benden buraya kadar” demek zorunda kaldılar. Aman etmeyin demek çok isterdim maalesef bunu diyecek yüzümüz bile yok.  Yerden göğe kadar haklılar. Vallahi açık söyleyeyim mi; 5 yıl bile çok dayandılar.

Gaziantepspor küme düşme potasındayken, Vali Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin adeta seferberlik ilan ettiler. Primler verdiler… İnanın Gaziantepspor’a verilen primler, Royal Halı Gaziantep’e verilseydi; takım, başarıdan başarıya koşardı.

E, el insaf!

Geçmişte yapılan hatalar umarım basketbolda yaşamayız. Aksi halde basketbolunda kapısında kilit vurdu vurulacak. Belki de başka başka şehirlerde, adını duyduğumuz veya bilmediğimiz markalar Gaziantep Basketbol A.Ş.’ye sponsor olacaklar ve basketbolu Gaziantep’ten alıp bulundukları şehre taşıyacaklar.

Gerçekten Gaziantep buna müsaade edecek mi?

Şimdi Vali Ali Yerlikaya… Büyükşehir Belediye başkanı Fatma Şahin… Hiç mi bir şeyler yapmayacaklar?

Eğer öyle bir durum olursa; Gaziantep için bundan daha ayıbı olamaz.

Tüm iyi niyetimle; Fatma Şahin’in futbolda gösterdiği duyarlılığı, burada da göstereceğine inanıyorum.

Vali Yerlikaya ve Belediye Başkanı Şahin referansında, Royal Halı’nın çektiği desteği Gaziantep’in diğer ünlü markalarının pekala sürdürülebileceğini düşünüyorum.


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.