Bu haber 1149 kez okundu.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi 3 milyon ziyaretçi hedefliyor

Yüz ölçümü ve tür sayısı bakımından Türkiye'de ilk, Avrupa'da ikinci, dünyada dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, 300 türde 7 binden fazla hayvana ev sahipliği yapıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 2001'de hizmete açılan hayvanat bahçesine gelen ziyaretçiler, geniş bir alana yayılan arazide özel turlarla hemen her türden hayvanı görme fırsatı buluyor.

İlk ayda ziyaretçi sayısı 300 bine ulaştı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, açıldığı günden bu yana büyük küçük herkesin ilgisini çeken hayvanat bahçesinin 1 milyon metrekarelik alana sahip olduğunu söyledi.

Kurulduğu ilk yıllarda 650 bin civarında ziyaretçi sayısına ulaştıklarını ifade eden Özsöyler, şimdilerde ise yıllık ziyaretçi sayısının milyonla ifade edilir hale geldiğini vurguladı.

Geçen yıl 2 milyon 750 bin ziyaretçiye ulaştıklarını belirten Özsöyler, "Bu rakam bizim için yeni bir rekordu ama bu yıl 3 milyon bandını rahatlıkla geçeceğimize inanıyorum. Çünkü daha yılın ilk ayı bitmeden kış olmasına rağmen neredeyse 300 bin ziyaretçi rakamına ulaştık" dedi.

Hayvanat bahçesine Gaziantep halkının yanı sıra çevre illerden de çok sayıda kişinin geldiğini aktaran Özsöyler, başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda ve Rusya'dan gelen turistlere de ev sahipliği yaptıklarını kaydetti.

"Hayvan sayısı artacak"

Özsöyler, bu yıl "Safari Park" adını verdikleri yeni bir projeye imza attıklarını söyledi.

Çalışma kapsamında parka gelen ziyaretçilerin özel araçlarla hayvanlarla safari heyecanı yaşayacağını anlatan Özsöyler, "Halkın beğenisini toplayacağına inandığımız Safari Park faaliyete geçtiğinde, hayvan sayımızda da ciddi oranda artış olacak" diye konuştu.

 

(AA)


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.