Bu haber 495 kez okundu.

İmzasız mektupla rektöre sahip çıkan STK ile Vali Gül'ün bahsettiği STK aynı mı?

Devletten proje aldı altında ciddi kaynaklar elde eden, Suriye savaşı çıktıktan sonra da yaptıkları projelerle sonuç elde edemeyen bazı STK'lar vali, belediye başkanı, milletvekili ve kurum amirlerinin faaliyetlerine karışıyor. Sahada değil masada çalışan STK’lardan herkes şikayetçi.

VALİ GÜL ELEŞTİRMİŞTİ

Gaziantep Valisi Davut Gül, sivil toplum kuruluşlarını pandemi sürecinde gerekli katkıyı sağlamadığını belirterek şu eleştiride bulunmuştu:

“STK kimin vekil, rektör, başkan, müdür olacağına karışıyor. Fakat asıl karışması gereken şey bu. Gaziantep’te 2 bin civarında dernek var. STK’lar şu an alanda olmayacaksa, katkı sunmayacaksa ne zaman katkı sunacak. İhtiyaç şu anda var. 2-3 ay sonra kimseye ihtiyaç olmayabilir. STK’ların kendi mahallelerinde, üyelerini uyararak alanda olmaları sürece katkı sunmaları lazım. Bunu vatandaş olarak sadece Gaziantep değil, Türkiye’deki tüm STK’lar için söylüyorum. Bu aşamada, bu süreçte benim yanımda olmayan STK, süreç bittikten sonra benim için bir şey ifade etmez. Çünkü vatandaşın şu an ihtiyacı var. Canı bu anlamda tehlikede vatandaşı rahatlatacak, ülkesini, şehrini rahatlatacak işler yapmalı. STK’lar kendi üyelerini kontrol etse, disipline etse sorun ortadan kalkar.”

AYNI STK OLDUĞU İDDİASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a imzasız mektup gönderip Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr.  Ali Gür'e sahip çıkan STK ile Gaziantep Valisi Davut Gül’ün geçtiğimiz günlerde eleştirdiği STK'nın aynı olduğu iddia ediliyor. 

İşte Cumhurbaşkanı'na gönderilen o mektup:


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
gaziantep stk


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.