Bu haber 459 kez okundu.

Gaziantep'in enerjisi General Solar'dan

Başta Gaziantep ve Kilis olmak üzere bölgede yenilenebilir enerji alanındaki projeleri ile dikkat çeken ve enerjide dışa bağımlı olmayan, güçlü bir Türkiye bırakmayı kendisine vizyon edinen General Solar, yeni projelere imza atmaya devam ediyor. General Solar özellikle son dönemde Çatı Güneş Enerji Santrali kurulumunda önemli projelere imza atıyor.

KİLİS BAYTEKS'TE PANEL MONTAJI TAMAM

General Solar, Haskan Şirketler Grubu bünyesinde üretimini sürdüren Kilis Bayteks'te kurulumunu gerçekleştirdiği "Çatı Güneş Enerji Santrali" projesinde panel montajını tamamladığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “Haskan Şirketler Grubu bünyesinde üretimini sürdüren Kilis Bayteks'te, kurulumunu gerçekleştirdiğimiz "Çatı Güneş Enerji Santrali" projemizde panel montajı tamamlanmıştır” denildi.

ADNAN A.Ş. İLE ANLAŞMA İMZALANDI

Yeni projelere imza atan General Solar, Adnan A.Ş. ile de masaya oturdu. General Solar ile Türkiye'nin en büyük distribütörlerinden Adnan A.Ş. ile Çatı Güneş Enerji Santrali kurulumu için anlaşma imzalandı. General Solar’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Türkiye'nin en büyük distribütörlerinden Adnan A.Ş. ile Çatı Güneş Enerji Santrali'nin kurulumuna başlamak üzere anlaşma imzaladık.”

GENERAL SOLAR

Güneş Enerjisinden elektrik üretimi serüvenine 2009 yılında sektöre giriş yaparak, GES'in Türkiye'de mevzuatsal olarak ilerlemesi neticesinde PV modül üretimi ile yola çıkmıştır. Sektörün içinden gelen bir firma olarak, PV modül üretiminin yanı sıra Güneş Enerji Santrallerinin proje geliştirme, tasarım ve kurulumlarını da üstlenerek 2013 yılında Generalsolar Enerji faaliyete geçmiştir.

İlerleyen zamanda sektörün dinamizmi ile Generalsolar Enerji, PV modül üretiminden ayrılarak EPC alanında Türkiye'nin birçok yerinde devreye aldığı başarılı projelerden edindiği bilgi, tecrübe ve büyüyen teknik kadrosu ile uzmanlaşmış olduğu GES kurulumuna odaklanmıştır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çıkılan bu yolda yurtiçi ve yurtdışı GES yatırımcılarına güvenilir, kaliteli hizmet anlayışını sunmaktadır.

Generalsolar Enerji sektörde, EPC hizmetinin yanı sıra yatırımcı olarak da yerini almış ve yenilenebilir enerji alanındaki projeleri ile gelecek nesillere, yenilikçi, enerjide dışa bağımlı olmayan, güçlü bir Türkiye bırakmayı kendisine vizyon edinmiştir.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
general solar haskan bayteks adnan a.ş.


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.