Bu haber 696 kez okundu.

Araç sahipleri dikkat! Kaskoda yeni dönem

Koronavirüs salgını nedeniyle araçlarını kullanamaz duruma gelenler için, yıllık kasko yerine aylık kasko yaptırma imkanı sunuluyor.

Aylık kasko imkanından, mevcut kaskosu ve vade boşluğu 15 güne kadar olanlar yararlanabiliyor.

Siz iptal etmedikçe ve kart limitiniz yettiği sürece aylık olarak otomatik olarak yenileniyor.

Araçları, çift taraflı çarpışma, çalınma ve yanma riskleri gibi temel risklere karşı aylık olarak koruyan özel sigorta yöntemine aylık kasko deniliyor. Genel olarak yıllık uygulanan kasko sisteminden farklı olarak, yeni dönemin şartlarına uygun olarak aylık olarak düzenlenme imkânı sunuyor.

Aylık kasko, salgın nedeniyle veya çeşitli nedenlerle araçlarının kasko yenilemesi geldiği halde yenileyemeyenler için getirilmiş bir sigorta uygulamasıdır. Bu sigorta türünde kredi kartınıza limit blokesi konulmuyor. 30 liradan başlayan teminatlarla bütçenize uygun fiyatlarla ve aylık ödemelerle sigortanızı yaptırabiliyorsunuz.

Aylık kaskonuzu iptal ettirmediğiniz veya aksini bildirmediğiniz sürece ve kredi kartınızın onay vermesi halinde her ay otomatik olarak yenileniyor.

Aylık kasko sigortasından mevcut kaskosu olup da yenileme vadesi içinde veya 15 günlük vade boşluğu olan bireysel sigortalılar yararlanabiliyor.

Aylık kasko çift taraflı çarpışma, çalınma ve yanma riskleri gibi temel riskleri kapsıyor. İsteğe bağlı olarak ihtiyari mali mesuliyet teminatı ve asistans hizmetlerini kaskoya ekleme imkanınız bulunuyor.

Aylık kaskonun herhangi bir taahhüt ve teminatı bulunmuyor. Yıl içerisinde istediğiniz zaman poliçenizi iptal ettirebilirsiniz. Poliçenizi belli bir süre dondurabilir veya geniş teminatla kasko poliçesine geçiş yapabilirsiniz.

Mevcut kaskosu bulunan araç sahipleri, yeni dönemde araçlarını sık sık kullanamayacakları için aylık kasko yaptırma şansına sahipler. Mevcut poliçelerini yaptırdıkları sigorta şirketinden veya başka bir sigorta şirketinden aylık kasko poliçesi yaptırabilirler.

Mevcut kaskonuz bulunmuyorsa, bu uygulamadan yararlanamıyorsunuz. Bu uygulamadan sadece kaskosu olanlar ve yenilemek isteyenler yararlanabiliyor. Aylık kasko ücreti 30 ile 100 lira arasında değişiyor.

Aylık kaskonun getirileri nelerdir? 

Poliçenin düzenlendiği kredi kartınızla her ay otomatik ödeme yapıyorsunuz. Kredi kartınıza bloke uygulanmıyor.

Servis sınırlaması bulunmuyor. Aracınızı istediğiniz servise götürebilirsiniz.

İstediğiniz zaman genişletilmiş artı kaskoya geçebilirsiniz. Poliçe listesinde bulunan limit ölçüsünde ihtiyarı mali mesuliyet teminatını seçebiliyorsunuz. 

Çift taraflı çarpışma, çalınma ve yanma gibi temel risklerin yanı sıra aracınızın anahtarla çalınması, çalınmaya teşebbüs sırasında oluşan maddi hasarlar da teminat altındadır. 

Aylık kaskoyla birlikte 7/24 asistans hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
aylık kasko


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.