Bu haber 2641 kez okundu.

İşletmeci Fatih Demir: Düğün salonlarının da açılması için düzenleme bekliyoruz

Koronavirüs salgınıyla birlikte bütün sektörlerin az veya çok bir şekilde etkilendiğini söyleyen işletmeci Fatih Demir, ticaret ve sanayi odasına üye düğün salonları ve organizasyon firmalarının en fazla zarar gören işletmelerin başında geldiğini ifade etti.

"DÜZENLEME BEKLİYORUZ"

Normalleşme sürecine değinen Demir, AVM’ler, restoranlar ve umuma açık yerlerle birlikte düğün salonlarının da açılması gerektiğini söyledi.

Demir şöyle devam etti:

“Ülkemizde binlerce düğün salonu bulunmakla birlikte bu sektör pekçok paralel sektöre de canlılık sağlamaktadır. Beyaz eşya, mobilya, tekstil, fotoğrafçılık, çiçekçilik, kuaför, kuyumculuk bunlardan sadece bazılarıdır. Bu sektörde on binlerce insan çalışmaktadır. Müzisyenleri, yaz tatilinde okul harçlığını çıkartan öğrencileri bunlara örnek verebiliriz. Diğer yandan evlenecek olan insanlar ve yakınları planlarını buna göre yapmaktadırlar. Tayin, ev kurma, izin, taşınma vs gibi.”

"TELEVİZYONLARDA KONUŞAN HOCALARIN TUZU KURU"

Televizyon programlarına çıkan bazı uzmanları da eleştiren Demir, “Akşam televizyonlarda konuşan hocaların tuzu kuru, konuştuklarının nereye varacağını çok da düşünmüyorlar. Bazıları için söylüyorum, hep gündem de kalmak hoşlarına gidiyor galiba. Hoca akşam TV’de düğünler olmaz diyor. Ertesi gün düğün yapacak kişi arıyor, düğün salonunu kaporasını geri istiyor. Düşünün bir kere bu şekilde olursa herkes iptallere giderse düğün salonları ne olacak. Kesinlikle birçok düğün salonu iflas eder” dedi.

“Açılacak işyerlerine normal hayata dönene kadar nasıl düzenleme yapılacaksa düğün salonlarına da uygun düzenlemeler yapılabilir” diyen Demir, sözlerine şöyle devam etti:

“Ülkemizde ki bütün şehirler salgın konusunda aynı durumda değil, salgının olmadığı ya da azaldığı şehirler farklı değerlendirilebilir. Sonuç olarak, düğün salonu sektöründe ve bağlantılı sektörlerde yüzbinlerce insan çalışmaktadır. Normal hayata dönme sürecinde bu sektöründe faaliyete geçmesi için çalışma yapılması çok önemlidir. Aksi halde düğün salonları bu işin içinden çıkamazlar iflaslar olması kaçınılmaz olacaktır.”

Tacettin Boran


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Ayışığı Düğün Salonu Fatih Demir


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.