Bu haber 1411 kez okundu.

Bazı aileler 'Duru' bebeği sahiplenmek istedi

Gaziantep'te dün kağıt toplayıcısı 2 kişi tarafından çöpte bulunan yeni doğmuş bebeğin hali yürekleri sızlattı. Olayın basına yansımasıyla hem yurtiçinden hem de yurtdışından haberdar olan bazı aileler bebeği sahiplenmek istedi.

Yurtdışında yaşayan bir aile, bebeği sahiplenmek için girişimde bulunduklarını söyledi. İlgili kurumların bebeği yurda teslim edeceklerini belirten aile, bebeğini çöpe atan anneye de sitemde bulundu.

Bebeği yurtiçinden de bazı aileler sahiplenmek istedi. Mahmut N. isimli bir vatandaş,  eşi ile birlikte bebeği sahiplenmeleri için girişimde bulunacaklarını söyledi.

NE OLMUŞTU?

Gaziantep’te dün atık kâğıt toplayan iki kardeş çöp konteynerini karıştırırken, yeni doğmuş bir kız bebek fark ettiler. Bebeğin yaşadığını gören kardeşler, montlarına sardıkları bebeği Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’ne götürerek teslim ettiler. Gaziantep Özel Anka Hastanesi'nin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde hemen tedavi altına alınan bebeğin hayati tehlikesi bulunuyor.

HEMŞİRELER 'DURU' İSMİNİ KOYDU 

Yenidoğan bölümünde bebeğin başından bir an olsun ayrılmayan hemşireler, bebeği sağlığına kavuşturmak için yoğun çaba gösteriyor. Bebeğin bu durumda olmasının kendilerini çok üzdüğünü belirten hemşireler, bebeğe ‘Duru’ ismini koydu.

Tacettin Boran


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep çöp konteyneri bebek


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.