Bu haber 1689 kez okundu.

EVDE ÇALIŞIYORUZ

Süper Lig ekiplerinden Gaziantepspor'da forma giyen Oğuz Ceylan, futbol oynamayı çok özlediğini belirterek, "Yeşil sahaları hayal edip duruyorum. Özellikle de gol sevinçlerimiz şu an rüyalarımı süslüyor"

EVDE ÇALIŞIYORUZ

Ceylan, yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle "evde kal" çağrılarına uyarak ailesiyle Çanakkale'deki evlerinde zaman geçirdiklerini dile getirdi. Bu süreçte ailesiyle daha fazla zaman geçirme imkanı bulduğunu dile getiren Ceylan, "Hocamızın ve kulübümüzün belirlediği programa da uyarak aslında günlük olarak antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Telekonferans sistemiyle düzenli olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Verilen talimatların tamamına harfiyen uymaya özen gösteriyorum çünkü lige mümkün olarak en hazır şekilde başlamayı arzuluyorum."

FUTBOL OYNAMAYI ÖZLEDİM

29 yaşındaki sağ bek, "Futbol oynamayı çok özledim, yeşil sahaları hayal edip duruyorum. Özellikle de gol sevinçlerimiz şu an rüyalarımı süslüyor. İnşallah en kısa zamanda bu süreçleri geride bırakıp yeniden daha güzel günlere ulaşacağız. Taraftarımızla güzel bir bağımız var. Hep birlikte yeniden sarılıp kucaklaşacağımız günlerin yakın olduğuna inanıyorum."

BUNU KİMSE İNKAR EDEMEZ

Oğuz Ceylan, koronavirüs nedeniyle kulüplerin zararlarının olduğunun hatırlatılması üzerine, "Evet tüm ekonomiler gibi futbol ekonomisi de zarar gördü. Bunu kimse inkar edemez. Tabii ki bu süreçlerin olmasını, yaşanmasını da kimse istemezdi. O yüzden bizler de üzerimize düşeni yapmak zorundayız çünkü zorlu süreçler hep birlikte, dayanışmayla aşılır."

BURADA OYNAMAKTAN MUTLUYUM

Bu sezon oynadığı futbolla takdir topladığına işaret eden Oğuz Ceylan, şöyle devam etti: "Bu sezon benim açımdan da takımım adına da çok iyi geçiyor. Biliyorsunuz normalde bu sezon benim sözleşmem sona eriyordu ama geçtiğimiz aylarda uzattık, yeni bir anlaşma gerçekleştirdik. Gaziantep'te olmaktan, oynamaktan mutluyum ama her futbolcu gibi ben de büyük takımlarda oynamak isterim. Bu anlamda devre arasında da görüşmek isteyenler oldu ama ben önceliği kulübüme verdim. Eğer gideceksem bile bu kulübe bir şeyler katarak gitmem gerekir. Bunun bilincindeyim. Her şeyin hayırlısı. Umarım sezon sonunda benim ve kulübüm için en hayırlısı olur."

GÖKHAN GÖNÜL HAYRANIYIM

Profesyonel olarak futbolla ilgilenmeye başladığı günden itibaren Gökhan Gönül hayranlığı olduğunu aktaran Ceylan, şunları söyledi: "Aslında benim oynadığım sağ bek mevkisinde çok fazla isim yok aslında ama ben her zaman Gökhan Gönül'ü takdir eden bir oyuncuyum. Sağ bek olarak bence Türkiye'nin en iyi sağ beki. Bence Türkiye'de Gökhan ve benim dışımda şu an öne çıkmış bir sağ bek yok. Ben daha iyisi olmayı isterim. Bunun için çalışıyorum, emek veriyorum. Eksiklerim halen çok. Bunları kapattığımda ben de çok iyi ve şimdiki halimden çok daha üst düzey bir sağ bek olurum."

Şu ana kadar Türkiye'nin koronavirüsle mücadele kapsamında çok başarılı işler ortaya koyduğunu anlatan Ceylan, şunları kaydetti: "Yurt dışında da çok sayıda futbolcu arkadaşım var. Bazen onlarla da bunları konuşuyor. Herkes takdir ediyor. Zaten bizler de bunun bilincindeyiz. Alınan tedbirler olmasaydı şu an çok daha ağır bir fatura ödüyor olabilirdik. Şimdi salgın hasarları azalmaya başladı ama henüz bitmedi. O yüzden bizlerin şu an yapabileceği en iyi şey evde kalmaya devam etmek. Yetkililer, normal hayatınıza dönebilirsiniz diyene kadar tedbirlerimizi sürdürmeye devam edelim" diye konuştu. 

 

Kaynak:PUSULA

 

 

TÜRKİYE KORONAVİRÜS İLE BAŞARILI BİR MÜCADELE VERİYOR


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantepspor


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.