Bu haber 894 kez okundu.

Sam Projesi cuma görüşülecek

İmar Komisyonu meclis üyelerinden Cuma gününe kadar izin istedi. Sam Projesi'nin Cuma gününe kadar sonlandırılması için CHP Grubu ve Ak Parti Grubu evet oyu verdi.

 HABER: MEHMET TORUN

 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında 63 madde görüşüldü. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Ünsal Göksen başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 12 madde teklif karar olarak kabul edilirken, 35 madde İmar Komisyonuna, 10 madde Bütçe Komisyonuna sevk edildi. Eylül ayı gündemimde yer alan 6 madde için ise gerekli çalışmaların tamamlanması amacıyla komisyonlara ek süre verildi.

 Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında Gaziantep kamuoyu tartışmalara sahne olan ve Ak Parti içinde kriz çıkaran Sam Projesinin neticesini merak ediyordu. Beklenen karar dün de çıkmadı ve Cuma gününe kaldı.  Meclisin Cuma günü yapılacak oturumunda Sam Projesi'nin kaderi de netlik kazanacak.

 CHP GRUBU SICAK BAKIYOR

 CHP grubu üyeleri de son günlerde Gaziantep gündemini meşgul eden Sam Projesi nin bir an önce sonuçlandırılmasını istiyor. Sam Projesi hakkında CHP’li meclis üyeleri şu ifadeleri kullandılar:

MEHMET SUCU: “Sam Projesi’nin altında neler yatıyor öğrenmek istiyoruz. Vatandaş bizi görünce bu projeyi soruyor Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, konuya müdahil oldu. Neler olduğunu anlamış değiliz. STK’lar konuyu merak ediyor. Bunun biran önce çözüme kavuşması gerek”

HURŞİT YILDIRIM: “Ben meclisi bu konuyu Cuma gününe kadar görüşüp Cuma günü karara bağlayacağını düşünüyorum. Konu zaten içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Kafası esen görüş beyan ediyor. Oda başkanın biri çıkmış. Altyapı yapılmadan imara açılmamalı diyor. Bu adam neyin ne olduğunu neyin nasıl işlediği bilmiyor. Görüş belirtiyor. Bu tarz kişilere meydan vermemek için bu projenin akıbetinin ne olacağı belirlenmelidir”.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Sam Projesi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.