Bu haber 1336 kez okundu.

Tancan: Yanlış anlaşılmalar söz konusu

EPDK’nın koronavirüs salgını nedeniyle elektrik ve doğalgaz faturaları için aldığı karara göre, elektrik ve doğalgaz sayaçları 3 ay boyunca okunmayacak, abonelere geçmiş tüketim ortalamalarına göre fatura gönderilecek. 

Bu kararla ilgili Twitter hesabından “Karar, işletmelerimizi korumaktan öte yeni bir maliyet yaratma riski taşımaktadır" diyen GTO Başkanı Tuncay Yıldırım’a Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan yanıt verdi.

Tancan, "Konu ile alakalı yanlış anlaşılmalar söz konusu EPDK birazdan gerekli düzeltme açıklamasını yapacak. Özetle; 1.Kapalı yerlere kıyas fatura tahakkuku yapılması söz konusu olmayacak. Uygulama tüm Türkiye'de değil, karantina, sayaç okumaya idari tedbir veya sayacın okunmasında salgın riski olan yerlerle sınırlı Kapalı yerlere hataen fatura tahakkuku yapılsa dahi müşterinin başvurusu üzerine iptal edilecek. Faturalarda sayaç okuma bedeli diye bir bedel zaten yer almıyor. Zaten büyük tüketicilerde sanayi ve büyük ticarethaneler sayaçlar otomatik sayaç okuma sistemi ile uzaktan okunuyor. Onlarda sorun yok. Yeni açıklamayı takip edelim" ifadelerini kullandı.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
gaziantep Abdullah Tancan koronavirüs


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.