Bu haber 1055 kez okundu.

Büyükşehir’den “Bilinçli Veli, Bilinçli Öğrenci

Binlerce insanın geleceğini şekillendirecek eğitim camiasına dokunmak için kollarına sıvayan Büyükşehir Belediyesi uzman eşliğinde; hem velilere, hem de öğrencilere yönelik eğitim başlattı. Büyükşehir, İmam Hatip İlkokulu, ortaokulu ve lise öğrencileri, peygamber efendimizin ayetlerinden referans göstererek eğitim süzgecinden geçirecek. Adil Teymur İmam Hatip Ortaokulu’nda start alan eğitimler, farkındalık oluşturacak.

Her cuma günlerinde, 09.30-10.30 saatlerinde dönüşümlü olarak Adil Teymur İmam Hatip Ortaokulu, Süleyman Şah İlkokulu ve Mehmet Görmez İmam Hatip Lisesi velileriyle buluşacak olan Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Gönüllü Kuruluşlar Koordinatörlüğünden eğitmen Necla Sür; veli-öğrenci, veli-öğretmen ve öğrenci-öğretmen ilişkilerini ele alacak. Bilinçli öğrencilerin, bilinçli velilerin elinden yetişeceğinin altı çizilecek eğitimlerde, okul-aile işbirliğinde eğitim seviyesinin artacağına işaret edilecek.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Adil Teymur İmam Hatip Ortaokulu, Süleyman Şah İlkokulu ve Mehmet Görmez İmam Hatip Lisesi’nde bir saat sürecek eğitimlerle, velilerin aklındaki ön yargılar kırılacak. Eğitimlerde, çocuk eğitimine en güzel referans olan Allah Resul’ünün hadisleri anlatılacak.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
gaziantep


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.