Bu haber 482 kez okundu.

Sumudica'dan Erdoğan'a övgüler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkeye çok iyi hizmetler yaptığını ve kendisi için 1 numara olduğıunu söyleyen Sumudica, şu ifadeleri kullandı. "Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk futbolu için yaptıklarını kimse yapmamıştır. İki banka ile temasa geçip tüm kulüplerin borcunu 10-15 yıla yaydırdı. Futbol için çok önemli işler yaptı. Benim için Erdoğan, 1 numaradır. Yaptırdığı stadyumlar harika."

GALATASARAY'I KİMSEYLE KIYASLAYAMAZSINIZ

Rumen basınında Pro X'e röportaj veren 48 yaşındaki Rumen teknik adam, "Saygısızlık etmek istemem; ama Galatasaray dediğiniz zaman ne Brighton ile ne de Andone'nin oynadığı yer ile kıyaslama yapamazsınız Radamel Falcao'nun imza törenini gördünüz mü? 30 bin kişi tribündeydi. Türkiye'de daha önce kaldım ama böylesini hayatım boyunca görmemiştim. Andone'un Galatasaray'da oynaması zor olacak. Galatasaray bu sezon hem lig, hem Şampiyonlar Ligi ve kupada mücadele edecek." 

SESİMİ DUYURMAKTA ZORLANDIM

Taraftar desteğinin önemine değinen ve Fenerbahçe maçında rakip takımın takımlarına olan desteğini anlatan Sumudica; "Fenerbahçe ile oynadığımda tribündeki herkes aynı giyinmişti ve aynı şekilde tezahürat yapıyorlardı. Bana 10 metre yakın olan oyuncuma sesimi duyurmakta zorlandım. Eğer Türkiye ile bizi kıyaslayacaksanız 3. liglerini göz önünde bulundurmanız gerek."

TÜRKLER FUTBOLU SEVİYOR

"Saygı çerçevesinde söylüyorum ki Romanya taraftarları sonuç odaklı. 2 çeşit taraftar var; Ailesi ile stadyuma gelenler ve rakibe küfretmek için gelenler. Holiganlarımız yok. Takımı iten ve oyuna yön veren taraftarları gelin de bir görün. Türk taraftarlar çok tutkulu"

UTANDIM

Yaşadığı bir olayı anlatan Sumudica, son olarak şunları söyledi; "Beni sokakta görüp durdurdular ve elimi öptüler. Bir an korktum, cüzdanımı çalmaya çalışacaklar sandım. Sonra yaptıklarını görünce bundan utandım. Türkiye'de her maça 40 bin taraftarla çıkıyorsunuz ve kendinizi gerçek bir teknik direktör gibi hissediyorsunuz. Romanya'da bu durum değişmeli, oldukça geride kaldık" açıklamalarıyla dikkat çekti.  Kaynak: Pro X


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gazişehir Gaziantep Sumudica


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.