Bu haber 5929 kez okundu.

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Hocaoğlu: Yapıcı muhalefet yapacağız

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Avukat Oğuz Hocaoğlu, ziyaretinde İYİ Parti’nin Gaziantep’teki çalışmaları ve gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

"İLK İŞ OLARAK İÇ PROBLEMLERİMİZİ ÇÖZDÜK"

Göreve geldikten sonra ilk iş olarak iç problemlerini çözdüklerini belirten Hocaoğlu, Gaziantep’te İYİ Parti olarak hedefledikleri başarılara ulaşamadıkları söyledi. Göreve geldiği ilk günden itibaren en kısa sürede il teşkilatını yapılandırdığını ifade eden Hocaoğlu, “Kurucu ilçe ve il başkanlarımızı yönetime davet ettim. Onlarla birlikte il teşkilatımızı kurduk. Bundan sonra genel merkez ile görüşüp hukuki olarak yapabileceğimiz en kısa takvim çerçevesinde ilçe ve il kongrelerimizi yapmış olacağız” dedi.

"GAZİANTEP HALKININ TÜM OYUNU ALMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

“Halkın bizden beklentileri, bizim hedeflerimiz var. Biz Gaziantep’te yaşayan herkesin oyuna talibiz” diyen İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Hocaoğlu,  tek kırmızı çizgilerinin terör olduğunu söyledi. Hocaoğlu şöyle devam etti: “Bize oy vermeyenlere kızmıyoruz. Özeleştirimizi yapmadığımız halde başarıya varamayız. Eğer Gaziantep bize oy vermiyorsa bu bizim problemimiz, halkın değil. Gaziantep halkının tüm oyunu almak için çalışacağız.”

FATMA ŞAHİN’İN ZİYARETİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in kendilerine yaptığı ziyaretten bahseden Hocaoğlu, “Sayın Fatma Şahin bizi ziyaret ettiğinde kendisine de net bir şekilde belirttim. Biz sayın Fatma Şahin’in AK Parti Belediye Başkanı olarak değil, Gaziantep’in Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görüyoruz. Gaziantep’te yaşayan herkes gibi iyi yapılan her şeyde yanlarında olacağız. Ama Gaziantep için kötü olan her şeyin karşısında olacağız. Biz yapıcı muhalefet yapacağız, muhalefet yapmak için değil. İyiye iyi demesini de bileceğiz, kötüye kötü demesini de” ifadelerini kullandı.

"HALKA İNMEYİ BAŞARAMADIK"

Geçmiş seçimlerle ilgili partisinin Gaziantep teşkilatını eleştiren Hocaoğlu, halka inmeyi başaramadıklarını söyledi. Hocaoğlu, “Zaten halka inmeyi başarabilseydik milletvekili seçimlerinde de, yerel seçimlerde de birinci parti olurduk. Demek ki halka inememişiz, halkın teveccühünü alamamışız, beklentilerini karşılayamamışız ki Gaziantep’te dördüncü parti konumunda duruyoruz” dedi ve ekledi: “Halk bizden umduğunu göremedi ki oyunu vermedi. Biz o yüzden halka oy vermiyor diye kızmayız. Demek ki biz onların oyunu alacak politikalar üretemiyoruz. Bir yerde yanlış yapıyoruz. Ama yanlışımızı da görüp ileri adım atmasını biliriz.“

"ANTEP’İN HER TARAFINDA BİNLERCE HÜCRE EVİ OLUŞTU"

Hocaoğlu, kaldırılan çadır kentlerde kalan sığınmacıların şehre yayıldığını ve bu yüzden şehrin her tarafında hücre evlerinin oluştuğunu iddia etti. Hocaoğlu, bu iddiasını şu sözlerle dile getirdi: “Gaziantep’te herkesin göz ardı ettiği bir nokta var. Çadır kentler kaldırıldı, konteyner kentler kaldırıldı. Burada yaşayan Suriyeli vatandaşlara ne oldu. Bunu hiç kimse sordu mu? Bunlar şehre yayıldı. Bu ne demek? Antep’in her tarafında binlerce hücre evi oluştu demek. Bunu 5 yıl sonra, 3 yıl sonra göreceğiz. Her mahallede, her semtte birer hücre evi oluşacak.”

"KADIN CİNAYETLERİNİN SORUMLUSU MEVCUT İKTİDARDIR"

Gündemdeki kadın cinayetlerine de değinen İYİ Parti İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, kadın cinayetlerinin ülkenin problemi gibi gözüktüğünü ancak toplumsal bir problem olduğunu belirterek, şu ifadelerde bulundu: “Cinayetin mazereti, savunması olmaz ama sorumlusu olur. Bir insan çocuğunun gözleri önünde eşini boğazlayacak pozisyona geliyorsa ve bunu dışarıdan görenler sosyal medyada paylaşmak için çekim yapıyorsa bunun sorumlusu mevcut iktidardır. Bunun sorumlusu bu ülkeyi yönetenlerdir. Bu insanlar neden bu hale geldi diye sorgulamayanlardır. Toplumun sorunlarını görmeden, masaya yatırmadan çözemezsiniz.”


Gaziantep Mega Haber


Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimeler
gaziantep iyi parti oğuz hocaoğlu mega haber arif kurt


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.