Bu haber 623 kez okundu.

Gastroantep Tanıtım Toplantısı'nda önemli konulara değinildi

Gaziantep Valiliğinin koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep'i Geliştirme Vakfı (GAGEV) işbirliğinde 12-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2’nci Gastroantep Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı sonundaki soru-cevap bölümünde önemli konulara değinildi.

GÜVENLİK KONUSU MASADA

Toplantıda söz alan Gaziantep Basın Cemiyeti (GBC) Başkanı ve Mega Haber Genel Koordinatörü Arif Kurt, kente gelen turist sayısını artırmak için festivaller ve organizasyonlar yapıldığını ve kıymetli değerlerin insanlara sunulmaya çalışıldığını fakat Amerika, İngiltere büyükelçiliklerin bölgeye gitmeyin diye çağrılar yaptığına dikkat çekti. Kurt, Gastroantep Festivali gibi etkinliklerin bu bakımdan önemli olduğunu belirterek Başkan Şahin’in bu konudaki düşüncelerini sordu.

Başkan Şahin, Arif Kurt’un sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Biz bu ekiple geçen hafta bu konuda da çalıştık. Çünkü Japonya’ya gittiğimiz zaman dediler ki tam istediğimiz ortam, 2 numaralı güvenliği 1 numaraya düşürmenizi istiyoruz. Biz de gittik Dışişleri ile, ilgili bütün birimlerle özellikle Fırat Kalkanı ile oluşan barış koridoru ile Gaziantep sınırının ayırmalarını ve derecelendirme yapmalarını istedik. Bütün büyükelçilerle de konuştuk. Çin, Japon, Amerika büyükelçileri ile konuştuk. O da zaten masamızda. O derecelendirmeyi aşağı çekmek için de çalışıyoruz.”

"TURİSTLERİ UYARMAMIZ LAZIM"

Arif Kurt, sorduğu bir diğer soruda ise Valilik ve Belediye dışında Gaziantep Günleri diye etkinlikler yapan gruplara dikkat çekti. Bunun bir benzerinin de Kapadokya’da yapıldığını ifade eden Kurt, Başkan Şahin ve Vali Gül’e görüşlerini sordu. Şahin, Kurt’un sorusuna, “Bunu biz de duyduk. Kim oldukları belli değil. Bu konuda turistleri uyarmamız ve bilgilendirmemiz lazım” diyerek yanıt verdi. 


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
gaziantep Gastroantep Festivali


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.