Bu haber 882 kez okundu.

Ovayolu: Yabancıların ülkelerine dönmeleri için çalışma başlatılmalı

Ovayolu,” Dünyada en fazla mülteci bulunan ülke Türkiye ve akabinde dünyada en çok mültecinin yaşadığı 2 kentten birisi Gaziantep. İçişleri Bakanlığı tarafından alınan bu karar Gaziantep’in 1. Kent olması yönünde alınmış bir karardır” dedi.

GAZİANTEP 2.SIRADA

 İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre şehirlerimizde yaşayan Suriyeli sayısı 3 milyon 504 bin 382 kişiyi buldu. Bu verilere göre en çok Suriyeli barındıran şehir 546 bin 296 kişi ile İstanbul oldu. Gaziantep ise 437 bin 844 kişi ile ikinci sırada yer aldı. Nüfus oranına göre Kilis yüzde 80,61 ile birinci sırada, yüzde  21,58 ile Gaziantep ikinci sırada yer aldı. 

ÜLKELERİNE DÖNMELERİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILMALI

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamaya dikkat çeken Ovayolu,”Bakan Soylu’nun açıklamalarına bakıldığında, ülkemizdeki Suriyeli sayısının 3,6 milyonu geçtiği, toplamda ise 4,9 milyon yabancı insan bulunduğu belirtilmektedir. İstisnaların dışında İstanbul’a Suriyeli kaydı alınmayacağı ve İstanbul’un Suriyeli kaydına kapalı olduğu da belirtilmektedir.Sonuç olarak Dünyada en fazla mülteci bulunan ülke Türkiye ve akabinde dünyada en çok mültecinin yaşadığı 2 kentten birisinin Gaziantep olduğunu teyit etmektedir. Ancak İçişleri Bakanlığı tarafından alınan bu karar Gaziantep’in 1. Kent olması yönünde alınmış bir karardır” dedi. Ovoyolu, ivedilikle yabancıların ülkelerine dönmesi için çalışmaların başlatılması gerektiğini söyledi.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Hüseyin Ovayolu


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.