Bu haber 188 kez okundu.

Vali Gül'den 19 Mayıs mesajı

İşte Vali Gül’ün mesajı:

"Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dört bir yanı işgal altındaki Anadolu topraklarında, kurtuluş meşalesini yakarak milli mücadeleyi başlattığı günün 100. Yıl dönümünü kutlamanın mutluluk, gurur ve coşkusu ile birlikte bayramını yaşıyoruz.

Atatürk’ün önderliğinde dünyaya örnek bir kurtuluş mücadelesi veren Türk milleti hep birlikte savaşarak bu toprakları yeniden vatan yapmışlardır. İşgal güçlerince milletimize layık görülen kaderi değiştiren Kurtuluş Savaşı, esareti kabullenmeyen bir milletin yazdığı eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Bu savaş, Türk milletinin kahramanlığının, vatan sevgisinin ve bağımsızlık aşkının belgesidir. İşte bundan tam 100 yıl önce tarihimizin seyrinin değişmesine vesile olan bu bağımsızlık ateşi Samsun’da yakılmış, Anadolu’nun her bir yanına; Antep’e, Urfa’ya, Maraş’a sıçramış ve bu topraklar yeniden VATAN olmuştur. Dünya üzerinde  binlerce yıla dayanan varlığını,  sahip olduğu bu özelliğe borçlu olan Türk milleti, en zor şartlarda bile neleri başarabileceğimizi herkese göstermiştir. Bugün üzerinde güvenle yaşadığımız, atalarımızın uğrunda yüz binlerce şehit vererek vatan yaptıkları bu toprakların her zerresinde bir şehidimizin kanı, her köşesinde bir şehidimizin mezarı bulunmaktadır.

Türk milleti olarak bundan sonra bize düşen görev, Atatürk ilke ve inkılaplarından ve çağdaşlaşma yolundan  asla ödün vermeyerek Cumhuriyetimizi tüm kurum ve kurallarıyla sonsuza kadar yaşatmaktır. Bu konudaki en büyük güvencemiz, Cumhuriyet'e ve onun değerlerine her zaman sahip çıkma duyarlılığını göstermiş necip halkımız ve aynı bilinçle yetişerek ülkenin geleceğine yön vermeye hazırlanan kıymetli gençlerimizdir.

Sevgili Gençler,

Ülkemizin saygınlığını artıracak atılımların kararlılıkla hayata geçirilmesi, siz gençlerin geleceğe dönük bir vizyonla  yılmadan çalışması ile mümkün olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün  "Yeni Türkiye'nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni izleyeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir" diye seslendiği sizler, aydınlık yarınlarımızın güvencesi,  milletimizin ve Türkiye’mizin  umudusunuz.   Kurtuluş mücadelemizin meşalesi olan bu özel günün 100. Yıl dönümünde, tüm Gazianteplilerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin banisi Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum."


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep Valisi Davut Gül 19 mayıs


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.