Bu haber 335 kez okundu.

Arap iş adamı Bin Dawood’dan Vali Gül’e ziyaret

Kentin ihracat potansiyeline vurgu yapan Vali Gül, “Gaziantep hemen hemen mdünyanın her tarafına ihracat yapan ve her bütçeye uygun kalitede ürün üretebilen bir potansiyele sahip. Özellikle güvenli, kaliteli gıda anlamında dünyada sayılı mşehirlerden bir tanesidir. Ticari kültürün olduğu, insanların sözünü yerine getirdiği, moturmuş bir düzeni mevcut. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde başlatılan bu ticari hamle hem gelen misafirlerimiz açısından hem mde şehrimiz açısından inşallah hayırlara vesile olur” diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Abdul Khalig Bin Dawood ise Gaziantep’te kendi marketlerinde satacakları güzel mamuller bulabileceklerini aktararak misafirperverliği için Vali Gül’e teşekkür metti.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen Orta Doğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) İş ve Yatırım Forumu kapsamında Gaziantep’e gelen Bin Dawood,’a Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi mKörfez Ülkeler temsilcisi Mustafa Göksu, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri mBurhan Akyılmaz ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım eşlik etti.

16-19 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek iş ve yatırım forumunda, Suudi Arabistan, Kuveyt, BAE, Katar, Ürdün, Lübnan, Sudan, Pakistan ve Yemen'de faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey yöneticileri ile Gaziantepli iş insanlarını bir araya getirecek.

İki gün sürecek ve ikili görüşmelerin yapılacağı forumda yatırımcılar, bölgeye yapabilecekleri yatırımlar konusunda fizibiliteler yaparak, bölgenin kalkınma ekosistemine katkı sağlayacak.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep Valisi Davut Gül


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.