Bu haber 2770 kez okundu.

DP Genel Başkan Yardımcısı Eriş: Demokrat Parti'nin alternatif olduğu ortaya çıkacak

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Serdar Eriş, DP Teşkilat Başkan Yardımcısı Ö. Erdal Cömert, DP Şahinbey Belediye Başkan Adayı Cafer Köroğlu, DP Şehitkamil Belediye Başkan Adayı M. Barış Kınacılar, DP Oğuzeli Belediye Başkan Adayı Kurtuluş Özdemir, DP Nizip Belediye Başkan Adayı A. Hakan Akfırat, Mega Haber Genel Koordinatörü Arif Kurt’u ziyaret etti.

"YEREL SEÇİM ÇOK FARKLI BİR YERE GELDİ"

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Serdar Eriş, Demokrat Parti olarak Türkiye genelinde hiçbir ittifaka, hiçbir birlikteliğin içinde olmadan kendi adaylarıyla halkın karşısına çıktıklarını söyledi. Türkiye’nin her yerinde aday göstermeye gayret ettiklerini belirten Eriş, “Gaziantep özelinde de çok değerli belediye başkan adaylarımızla bu seçime hazırlanıyoruz. Yerel seçim maalesef iki ittifakın kutuplaşma siyaseti sonrasında çok farklı bir yere geldi. Biz yerel seçim değil, genel seçim gibi parti başkanlarının dolandığı ama yerelde adayların kendi fikirlerini, projelerini ifade edebileceği ortamların olmadığını görüyoruz. Biz Demokrat Parti olarak adaylarımızla birlikte projelerimizin ne olduğunu tek tek anlatıyoruz” dedi.

"DEMOKRAT PARTİ’NİN ALTERNATİF OLDUĞU ORTAYA ÇIKACAK"

Demokrat Parti’nin 1946’dan beri bu ülkenin taşında, toprağında katkısı olan bir parti olduğunu söyleyen Eriş, “Biz bu dönem Demokrat Parti olarak halkımızın karşısına bir alternatif olarak çıkacağız. Adaylarımızla birlikte bu seçimde Demokrat Parti’nin bir alternatif olduğu ortaya çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

CÖMERT’TEN 'KUTUPLAŞMA' VURGUSU

Gaziantep genelinde seçim çalışmalarının genel seçim havasında gittiğine dikkat çeken DP Teşkilat Başkan Yardımcısı Ö. Erdal Cömert, “Yerel seçim, belediye başkan adaylarının yarışı dışında genel başkanların yarışı şeklinde gidiyor. Bu da sistemde kutuplaşmaya yol açıyor. Biz Türkiye genelinde Demokrat Parti olarak seçimlere tek başımıza giriyoruz. Buna hazırlanarak geldik. Bütün seçmen kardeşlerimize alternatif oluşturacak bir irade koyduk. Gaziantep genelinde 5 büyük ilçemizde bu yarışın içerisindeyiz. En iyisi halkın kazanacağı, Gaziantep’in kazanacağı bir belediye başkanı seçilsin inşallah” dedi.

"ESNAFIN, HALKIN İÇERİSİNDEYİZ"

DP Şahinbey Belediye Başkan Adayı Cafer Köroğlu ise Gaziantep’in ve Şahinbey’in sorunlarıyla ilgili konuştu. Köroğlu, “Her şeyden önce Gaziantep’te bir ekonomik problem var Türkiye genelinde olduğu gibi. Bunun yanında bir Suriyeli problemi ile de karşı karşıyayız. Suriye’ye yakın olduğumuz için ve bu nedenle mülteci aldığımız için bir Suriyeli problemimiz var. Biz vatandaşların, esnafın, halkın içerisindeyiz. Özellikle Şahinbey bölgesindeki esnaflarımızın sorunları var. Suriyeli esnaflar çok rahat bir şekilde bizim esnaflarımızla rekabet edebiliyorlar” ifadelerini kullandı.

"ÜÇÜNCÜ BİR SEÇENEK VAR"

Çalışmaları dahilinde ellerinden geleni yaptıklarını belirten DP Şehitkamil Belediye Başkan Adayı M. Barış Kınacılar, “Başarmayı hedefliyoruz. Partimiz köklü bir partidir. İttifaklara milletimiz mahkum değildir. Hiçbir zaman da olmamıştır. Onun için hiçbir şekilde kendilerini zorunlu hissetmesinler. Üçüncü bir seçenek vardır. Bu ülkenin kurulmasında Demokrat Parti’nin çok emeği vardır. Ben avukatım, 10 yıllık meslek hayatım var. Halkın içinden gelen insanlarız. Mevcut belediye başkanları gibi bakanlık yapıp gelmiş değiliz. Halkın içinden gelmişiz” diye konuştu.

"DAHA ÇOK EĞİTİME YÖNELMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ"

DP Oğuzeli Belediye Başkan Adayı Kurtuluş Özdemir, Oğuzeli’ndeki seçim ofisinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Eğitim sorununa dikkat çeken Özdemir, “Halkın sorunlarına eğilmeye çalışıyoruz. Köy ve esnaf ziyaretleri yapıyoruz. Biz Oğuzeli’nde daha çok eğitime yönelmeyi düşünüyoruz. Oğuzeli’nin öğrencilerini, çocuklarını geleceğe daha iyi hazırlamak için gerekli çalışmaları yürütmeye gayret gösteriyoruz. Seçilmemiz halinde maddi imkansızlıklara rağmen dışarda okuyan öğrencilerimize belediye desteğiyle burs vermeyi düşünüyoruz” dedi.

"MADDE BAĞIMLISI GENÇLERİMİZİ TOPLUMA KAZANDIRACAĞIZ"

DP Nizip Belediye Başkan Adayı A. Hakan Akfırat ise kahve toplantıları yaptıklarını, köyleri gezdiklerini ve halka kendilerini anlatmaya çalıştıklarını belirti. Halka yapacakları projeleri anlatmaya çalıştıklarını söyleyen Akfırat, “Nizip halkına hizmet verebilmek için yapabileceğimiz şeyleri anlatıyoruz. Nizip’te uyuşturucu madde kullanım oranının yaş olarak çok küçük yaşlara ve sayı olarak da çok büyük seviyelere ulaştığını görüyoruz. Bu da insanların işsizliğinden kaynaklanıyor. Seçilirsek belediye olarak sosyal tesislerin fazlalaşmasını ve o gençlerin oralarda çalışarak topluma geri kazandırılmasını sağlayacağımızı halkımıza anlatıyoruz” ifadelerini kullandı.


Gaziantep Mega Haber


Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimeler
Dmokrat parti mega haber Serdar Eriş gaziantep yerel seçim ökkeş erdal cömert


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.