Bu haber 257 kez okundu.

Milletvekili Uzer’den 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Milletvekili Uzer, mesajında, “Vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle nakşedilen destansı mücadelenin, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

 
Türk milletinin vatanını, hürriyet ve istiklalini korumak için emsalsiz fedakarlıklar gösterdiğini ve cesaret dolu mücadelesiyle şanlı zaferler kazandığını belirten Uzer, “Çanakkale Savaşı ve Türk milletinin binlerce şehit vererek elde ettiği zafer, milletimizin kaderini ve dünya tarihinin akışını değiştirmiştir. Çanakkale’deki ruh göstermiştir ki, dünyada bu milletin var oluş iradesini kıracak hiçbir güç yoktur. Çanakkale Zaferi, gerçek bir iman ve eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Bu bakımdan Çanakkale, aziz milletimiz için olduğu kadar, bağımsızlık mücadelesi veren bütün milletler ve insanlık alemi için de bir kurtuluş rehberi olmuştur” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Uzer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu aziz vatan ve kutsal değerlerimiz uğrunda canlarını feda ederek bu toprakları bizlere vatan yapan kahraman şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Milletvekili Uzer 18 Mart Çanakkale Zafer ahmet uzer


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.