Bu haber 6234 kez okundu.

Milletvekili Atay’dan Celal Doğan’a zor sorular

Gaziantep Mega Haber Genel Koordinatörü Arif Kurt’u ziyaret eden MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, önemli açıklamalarda bulundu. Atay, DSP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan'a zehir zemberek sözlerde bulundu. Atay, ayrıca Celal Doğan’ın Fatma Şahin ile ilgili sözlerine, Fatma Şahin’i savunarak yanıt verdi. 

Cumhur İttifakı’nın Gaziantep’te açık ara farkla kazanacağını söyleyen Sermet Atay, bu konuda tereddütlerinin olmadığını ifade etti. “Elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz” diyen Atay, Cumhur İttifakı’nın kazanması için tüm gayretlerini göstermeye devam edeceklerini söyledi.

CELAL DOĞAN’A ZOR SORULAR

Celal Doğan’a yönelik zorular soran Sermet Atay, “PKK bir terör örgütü müdür Celal Doğan. İkinci sorum, PKK örgütü lideri, terörist Öcalan, barış elçisi midir size göre yoksa terör örgütü lideri bir terörist midir. Bunu da kendisine sorduk. Aynı zamanda siyasi bir parti olarak görünen ama PKK’nın siyasi devamı olan HDP ile ittifakınızda PKK’nın yeri nedir. Bana diyor ki riyakarlık yapma, milletvekilliğini yap. Ben kendisine zaten bu soruları Gaziantep milletvekili olarak soruyorum. Gaziantep kamuoyu bu soruların cevaplarını kendisinden bekliyor” dedi.

ATAY, FATMA ŞAHİN’E SAHİP ÇIKTI

Milletvekili Atay, ayrıca Celal Doğan’ın Fatma Şahin ile ilgili sözlerine, Fatma Şahin’i savunarak yanıt verdi. Atay, “Celal Doğan kendisine yakışmayan bir üslüpla Fatma hanımın bir toplantıda ağlamasını bir güçsüzlük gibi göstererek, belediye bir ağlama makamı değildir demiştir. Ağlamayan, ağlayamayan insanın kişiliğinde bir bozukluk vardır diye düşünüyorum” diye konuştu. 

MİLLET İTTİFAKI’NA ELEŞTİRİLER

Millet İttifakı’na dönük de eleştirilerde bulunan Atay, “Bunlar görünüşte iki parti olarak görünüyorlar. Fakat işin özünde PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin açık ve net deklerasyonu var. Bu deklerasyonda biz batıda Tayyip Erdoğan ve sayın Bahçeli’ye kaybettireceğiz. Doğu ve Güneydoğu’da ise biz kazanacağız. Arkasından da Kürdistan’ı kuracağız diyorlar. Yani devletimizi yıkacaklar ve bölecekler. Bunların esas amacı budur. Beka sorusuna verilen cevap da burada gizlidir” ifadelerini kullandı.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
MHP Gaziantep Sermet Atay


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.