Bu haber 1798 kez okundu.

Videolarıyla ilgi çeken muhtar adayından Gaziantep Mega Haber'e ziyaret

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinin en az nüfuslu ama en geniş yüzölçüme sahip mahallesi olan Güllük Mahallesi’nde muhtar adayı olan Hacı Erkan Tekinkuş, 1986 doğumlu. Üniversite mezunu olan Tekinkuş, esnaf – işletmeci olarak yaşamını sürdürüyor.

60’TAN FAZLA SERTİFİKA VE BELGESİ VAR

Bölgenin en genç muhtar adayı olan Tekinkuş, genç yaşına rağmen bugüne kadar çeşitli alanlarda 60’tan fazla sertifika ve belge aldı. 

Öte yandan Tekinkuş’un muhtar adayı olduğu mahallede 485 seçmen var. Mahallede Tekinkuş ile birlikte 1’i kadın olmak üzere 4 muhtar adayı bulunuyor.

Fenomen muhtar adayı Hacı Erkan Tekinkuş, Gaziantep Mega Haber’e yaptığı ziyarette, neden muhtar adayı olduğunu ve seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı projelerini anlattı.

"MAHALLEME PROJELER GETİRECEĞİM"

Muhtar seçilmesi halinde ilk iş olarak Muhtarlık Hizmet Binası yaptıracağını söyleyen Hacı Erkan Tekinkuş, “Ben daha önce kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunan biriyim. Mahalleme bu yönde projeler getireceğim. Muhtarın işi proje getirmek olmalıdır” dedi.

"BEN PARA PEŞİNDE DEĞİLİM"

Hedefinin Türkiye genelinde 50 bin 192 muhtarın içinde en başarılı muhtar olmak olduğunu belirten Tekinkuş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben bazıları gibi para ve silah ruhsatı peşinde değilim. Amacım hizmet etmek. Amacım mahalleme yeni projeler kazandırmak. Konferanslar, etkinlikler ve seminerler düzenleyip katılacağım. Bunların yanında gençlerin de önünü açmak için elimden geleni yapacağım. Hedefim, Türkiye’de örnek muhtar olmak.”


Gaziantep Mega Haber


Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimeler
Gaziantep Oğuzeli Güllük Mahallesi muhtar adayı Hacı Erkan Tekinkuş


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.