Bu haber 342 kez okundu.

Tahmazoğlu: Hep çılgın projeler yaptık

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, Mega TV ve Gaziantep Mega Haber Genel Koordinatörü Arif Kurt’u ziyaret etti. Tahmazoğlu, yerel seçimler, Şahinbey Belediyesi’nin projeleri ve gıda fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"GECE YARILARINA KADAR ARALIKSIZ ÇALIŞIYORUZ"

10 yıldan beridir, hem belediye başkanı olarak çalıştığını hem de sahada vatandaşlarla iç içe olduğunu söyleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Sabah erkenden başlayan mesaimizle gece yarılarına kadar aralıksız devam ettik. Cuması pazarı dahil gece gündüz demeden halkımız için çalıştık. Bugün de bunun karşılığını sahada zaten görüyoruz. Vatandaşımız bizi güler yüzle karşılıyor. Yapılan hizmetlerden dolayı teşekkürlerini ifade ediyorlar. İnşallah biz de halkımıza bize duyduğu bu güvene karşı ekibimizle birlikte daha fazla çalışacağız. Daha çok gayret edeceğiz inşallah” dedi.

"YAPTIĞIMIZ PROJELERİN HEPSİ ÇILGIN"

Şahinbey Belediyesi’nin projeleri hakkında bilgi veren Başkan Tahmazoğlu, “Bizim yaptığımız projelerin hepsi çılgın. Dolayısıyla gerek kentsel dönüşüm, gerek konut yapımı, iş yeri yapımı, sanayi sitesi yapımı, restorasyon çalışmaları, parklar ve bu anlamda yeni dönemde çalışmalar devam edecek. Yeni açacağımız bulvarlar var. En son üzerinde çalıştığımız Eski Garajlar. Hoşgör Meydanı’ndan Özdemirbey Caddesi’ne 40 metre genişliğinde. İnönü Caddesi’nin iki katı genişliğinde bir yol açıyoruz. Allah nasip ederse yeni dönemde bu yolu devam ettirip şehir merkezindeki trafiği rahatlatacağız. Özdemirbey Caddesi’nin eski halini düşünün, bir de şimdikini düşünün. Eskiden iki şeritti, tek yön yapıldı olmadı, çift yön yapıldı olmadı. Kesin çözüm yolu genişletmekti. Biz de onu yaptık” ifadelerini kullandı.

"SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÇIĞIR AÇTIK"

Tahmazoğlu, sosyal belediyecilikte de çığır açtıklarını söyledi. “İnsana dokunan, insanın gönlüne dokunan, tarihimize dokunan, milli kültürümüze dokunan birçok proje yaptık” diyen Tahmazoğlu, şöyle devam etti: “Mesela gençlerimize dönük birçok proje yaptık. Çanakkale’ye götürdük 79 bin öğrenciyi. Okullarımıza sürekli kitap dağıtıyoruz. Yarışmalar yapıyoruz. Onları umreye götürüyoruz. Bisiklet, kol saati hediye ediyoruz. Yine gençlerimizi spora teşvik etmek için son iki yıldan beri 250 bin tane spor ayakkabısı dağıttık. Bunların hepsi geleceğe dönük yatırımlar.”

"MİLLET KIRAATHANELERİNİN SAYISINI HIZLA ARTIRACAĞIZ"

Yeni dönemde insanın gönlüne, kalbine, aklına dönük yatırımlara çok daha ağırlık vereceklerini belirten Tahmazoğlu, “Mesela Gaziantep’e yeni bir dev kütüphane kazandıracağız. Millet kıraathanelerinin sayısını hızla artıracağız. Şu anda 3 tane yaptık. Bu sayı belki 50’ye çıkaracağız. 189 tane sosyal tesis yaptık. Göreve başladığımızda hiç taziye evi yokken şu an taziye evi sayımız 280’e çıktı.  Yeni kültür merkezi yapıyoruz. 35 bin metrekare. Belki Türkiye’nin en büyük sahnesi orda olacak” şeklinde konuştu.

GIDA FİYARLARI VE TANZİM SATIŞLAR

Gıda fiyatlarıyla da ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Tahmazoğlu, neredeyse her gün pazarlara uğradığını belirtti. Kış ayı olmasına rağmen pazarlarda domatesin 2 buçuk lira olduğunu söyleyen Tahmazoğlu, “Şu an tanzim satışlarda domates 3 liradan satılıyor. Biz pazarcılarımıza şunu söyledik. Belediyenin asli görevi elbette pazarcılık yapmak değildir. Ama vatandaşımızın hakkını ve hukukunu korumak da bizim görevimiz. Bu işi asıl olan sizin yapmanız. Dedik ki fiyatları indirirseniz biz tanzim satışa girmeyeceğiz. Ama indirmezseniz, aşırı karla giderseniz, biz bu alanda vatandaşın hakkını korumak adına bu alana da gireriz. Sağolsunlar bizim pazarcılarımız bize anlayış gösterdi. Vatandaşımıza da soruyoruz nasıl fiyatlar diye. Gayet iyi diyorlar. Dolayısıyla bunun için biz tanzim satışa girmedik. Ama bu girmeyeceğimiz anlamına gelmez. Her zaman vatandaşın hakkını ve hukukunu koruyan bir anlayış içindeyiz” dedi.

"TÜM VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ"

31 Mart yerel seçimleri öncesi seçmene mesajda bulunan Tahmazoğlu, şöyle konuştu: “Seçmenle sürekli iç içeyiz. Onların taleplerini, isteklerini, beklentilerini sürekli alıyorum. Bize inanıyorlar, güveniyorlar. Gençlerin de bizim arkamızda olması gerçekten çok önemli. Biz de hem çocuklarımızın, hem gençlerimizin, hem hanım kardeşlerimizin, hem de tüm vatandaşlarımızın yanında olacağız.”

Tacettin BORAN


Gaziantep Mega Haber


Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimeler
Şahinbey Belediyesi Mehmet Tahmazoğlu mega tv arif kurt


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.