Bu haber 227 kez okundu.

Gaziantep Polisgücü, yine göğsümüzü kabarttı

Hokeyin Kaplanları, Trophy Avrupa Şampiyonluğu'nda, final grubuna kalıp Avrupa'nın en iyi dört takımından birisi olmayı başardı. Polisgücü Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan, "Türkiye'yi başarıyla temsil ettik. Ay yıldızlı bayrağımızı yine dalgalandırdık. Bu çocuklarla gurur duyuyorum" dedi.

Avrupa'da şampiyonluklardan şampiyonluklara koşan, Gaziantep ve Türkiye'yi en başarılı şekilde temsil eden Polisgücü Hokey takımı, Hırvatistan'ın Zagreb kentinde Avrupa'nın devleri ile mücadele etti. Gaziantep Polisgücü, Trophy Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, final grubuna kaldı, önemli bir başarıya imza attı.

SAHAYI RAKİPLERİNE DAR ETTİ

Gaziantep Polisgücü, Avrupa Şampiyonluğu için ilk gün Fransa ve Danimarka temsilcileri ile karşı karşıya geldi. Hokeyin Kaplanları, her iki maçı da güle oynaya kazanıp final grubuna kalmayı başardı. Polisgücü Danimarka temsilcisine 12, Fransızlar'a karşı 5 gollü galibiyetler elde etti. Avrupa'nın en iyi dört takımından oluşan final grubu karşılaşmaları ise kıran kırana karşılaşmalara sahne oldu. Temsilcimiz, İngiltere ve İspanya temsilcileri ile oynadığı her iki karşılaşmaya da 2-0 önde başladı ama, sonunu getiremedi. İki maçın sonucu da 4-3 aleyhimize sonuçlandı. Özellikle İngiltere karşılaşması hakem skandalına sahne oldu. İngilizler, 4 golün tamamını da penaltıdan attı. Gaziantep Polisgücü, şampiyonadaki son karşılaşmasında Polonya temsilcisi ile karşı karşıya geldi.

KAPLAN'DAN ASLANLARA ÖVGÜ

Gaziantep Polisgücü Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan, şampiyona sonrası önemli başarıya imza atan sporcuları tebrik etti. Kaplan, büyük imkansızlıklar içinde olmalarına rağmen, çok önemli başarıya imza attıklarını belirterek, "Avrupa'nın en iyi dört takımı arasına kalmak, orada mücadele etmek bizim için onurdu. Başardık. Gururluyuz. Bu çocuklara ne kadar methiyeler düzsek az. Gaziantep'i ve Türkiye'yi burada en iyi şekilde temsil ettik. Ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmadın gururunu yaşıyoruz" dedi.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep Polisgücü


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.