Bu haber 503 kez okundu.

Alper Tunga Çiftçi, GBC ziyaretinde açıkladı: Gaziantep'e yurt dışından iş adamları gelecek

ASKON’un yurtiçi, yurtdışı ve Gaziantep’teki faaliyetleri hakkında bilgi veren ASKON Gaziantep Şubesi Başkanı Alper Tunga Çiftçi, “ASKON 1998 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuş olan bir iş adamları derneğidir. Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan bir dernek statüsündedir. 2011 yılından beri de Gaziantep’te faaliyetlerini gösteriyor. Bizim 50’ye yakın ilde şubemiz bulunuyor. Dünyada da 15 ülkede şubemiz ve temsilciliğimiz bulunmaktadır” dedi.

ASKON olarak amaçlarının, iş adamları ve üyelerinin işlerini geliştirmede, kurumsallaşmada ve ticari faaliyetlerde birlik ve beraberliklerini sağlamak olduğunu ifade eden Çiftçi, “Tabi bunun yanında sektörel sorunların, sıkıntıların masaya yatırılarak çözümü noktasında gerekli raporlamaların oluşturulmasıdır. Bunu gerek genel merkezimizde, gerek bürokratik anlamda, gerekse de siyasi anlamda ilgili yerlere ulaştırarak sorunların çözümü noktasında takipçisi oluyoruz” diye konuştu. 

AFRİKA VE LATİN AMERİKA’DAN İŞ ADAMLARI GELECEK

ASKON’nun nisan ayı sonunda yurt dışından Gaziantep’e gelecek iş adamları için düzenleyeceği program hakkında da bilgi veren Çiftçi, “Gaziantep’te inşallah ticari hayatın canlanmasına yönelik nisan ayı sonunda bir program yapacağız. “Ekonomi ve İhracat Buluşması” adı altında olacak. Burada kendimize hedef olarak seçtiğimiz, Afrika ve Latin Amerika ülkelerinden iş adamlarını ve iş adamları kuruluşlarının temsilcilerini Gaziantep’e davet edip, kendi üyelerimizde ve Gaziantepli işadamlarımızla karşılıklı görüşme şeklinde bir hizmet sunup, ticaretlerini artırmada ve ihracatlarını artırmaya yönelik yeni pazarların oluşmasına katkı sunması açısından programı gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı ve Mega TV Genel Koordinatörü Arif Kurt, ASKON Gaziantep Şubesi Başkanı Alper Tunga Çiftçi ve yönetim kurulu üyelerinin yaptığı ziyaretin verimli geçtiğini ve ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti.


Gaziantep Mega Haber


Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimeler
askon gaziantep alper tunga çiftçi gbc arif kurt


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.