Bu haber 3480 kez okundu.

Tabelası var, millet bahçesi yok

Gaziantep’te Kamil Ocak Stadyumu’nun yerine yapılacak millet bahçesi tamamlanmadan Yeşil Vadi’nin tabelası Yeşil Vadi Millet Bahçesi olarak değiştirildi. Yeşil Vadi’de Millet Bahçesi Projesi’ne uygun hiçbir değişiklik yapılmadan yalnızca tabelada “millet bahçesi” yazılmasının projeye zarar vereceği ifade ediliyor.

Yeşil Vadi Millet Bahçesi ile ilgili yapılan yorumlar, tabeladan ibaret millet bahçesinin, Millet Bahçesi Projesi’ni aslından koparabileceği yönünde.

MİLLET BAHÇESİ NEREDE YAPILIYOR? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen yıl Gaziantep’e yaptığı ziyarette Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu'nun yerine cuma camii ve millet bahçesi yapılacağını söylemişti. Aylarca belki de daha uzun zaman sürecek ve yoğun emek isteyen projenin yapım çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu'nda yıkım çalışmaları bir süre önce bitmişti. Yıkım işleminde 25 personel ve 5 tane iş makinesi çalışmıştı.

PROJEYLE İLGİLİ DETAYLAR

Millet Bahçesi Projesi kapsamında, valilik, eski emniyet, kapalı spor salonu ve yüzme havuzu, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Yetkinşekerci ve Anadolu iş merkezleri de yıkılacak. Bölgede, içinde dünyanın en büyük camisinin de yer alacağı devasa büyüklükte meydan yapılacak. Millet Bahçesi Projesi kapsamında yapılacak olan caminin ibadethane bölümü 160 x 160 metre boyutlarında olacak ve bu boyutla dünyanın en büyük camisi unvana sahip olacak. Cami, SANKO Holding tarafından valilik hizmet binasının yerine yapılacak.

Millet bahçesinde ayrıca bahçe içerisinde oluşturulan yeşil yaya ve bisiklet yolları, yeşil yollar, kültür sanat bölgesi, spor bölgesi olacak.


Gaziantep Mega Haber


Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimeler
Gaziantep millet bahçesi şahinbey belediyesi Yeşil Vadi Millet Bahçesi


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.