Bu haber 1971 kez okundu.

NAKSAN Davasında Taner ve Cahit Nakıboğlu savunmalarında neler söyledi?

Taner Nakıboğlu gönderdiği dilekçe ile şirketlerine konulan kayyumların kaldırılmasını istedi.
 
Cumhuriyet Savcısı mütalaasında sanıkların cezalandırılmalarını ve tutukluluk hallerinin devamını istedi.
 
 Tutuklu sanık Taner Nakıboğlu, savunmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesini anlattı. Taner Nakıboğlu son savunmasında 28 Mart 2018 tarihinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerine Zirve Üniversitesi ve İpek Vakfı ile sorunlarının olmadığını belirttiğini söyledi.  Taner Nakıboğlu, 26 mart 2016 tarihinde Kulliye2de babası Cahit  Nakıboğlu   ile Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinde Erdoğan’ın babasından Zirve Üniversitesi mütevelli heyetinden istifa edilmesini istediği açıkladı. Nakıboğlu, kendisinin de 6 Nisan’da bu görevden istifa ettiğini belirti.
 
Cahit Nakıboğlu da savunmasında, sağlık sorunlarının bulunduğunu belirterek, tahliyesini ve beratını istedi.
 
Gaziantep kamuoyu bugün Naksan Davası’na odaklanacak. 2 yıldır süren davada bugün mahkeme heyetinin karar vermesi bekleniyor. Davada  Naksan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu ve oğlu Taner Tanıkboğlu ile , Cihan Dağcı ve Murat Zar tutuklu yargılanırken, 23 sanıkta tutuksuz yargılanıyor.
 
Gaziantep'te, Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 4'ü tutuklu 27 sanığın yargılandığı Naksan Holding'e yönelik süren davanın 12’inci celsesi bugün yapılacak.  Geçen celsede mahkeme heyeti davanın kararını 8 Kasım’daki duruşmada vereceklerini söylemişlerdi.

Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
FETÖ Cahit Nakıboğlu Taner Nakıboğlu Cihan Dağcı Murat Zar


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.