Bu haber 746 kez okundu.

Naksan duruşması yarın!

Gaziantep'te FETÖ'nün "para kasası" olduğu iddia edilen Naksan Holding'e yönelik 25 sanığın yargılandığı dava yarın devam edecek. Yarınki duruşmada mahkeme heyetinin karar vermesi bekleniyor.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan 628 sayfalık iddianamede, Naksan Holding bünyesinde 51 şirketin bulunduğu, yapılan inceleme sonucunda bu şirketlerin FETÖ/PDY terör örgütünün sermayesi ile ticari alanda faaliyette bulunmak üzere kurulduğu ve örgüte ait bir iktisadi işletme olduğu belirtildi.

Nakıboğlu ailesinin, şehrin çeşitli yerlerindeki iş yeri, konut, iş hanı gibi taşınmazları satarak yaklaşık 2 milyon lirayı başka bir hesaba aktardığına işaret edilen iddianamede, kayyum atanmasından önce de holdingin içinin boşaltıldığı bilgisine yer verildi. İddianamede ayrıca, holdingin yöneticilerinden tutuklu sanık Taner Nakıboğlu'nun, örgütün sözde "bölge abisi" firari sanık Mehmet Kocatürk ile sık sık toplantılar yaptığı ve il mütevelli heyetinde bulunduğu aktarıldı.

DURUŞMA ERTELENMİŞTİ

Naksan Holding'e yönelik 25 sanığın yargılandığı 18 Ekim tarihindeki duruşma ertelenmişti. Mahkeme heyeti sanıkları dinledikten sonra karar vermek için duruşmayı 8 Kasım’a ertelemişti.

HABER MERKEZİ


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
gaziantep Naksan Holding FETÖ dava


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.