Bu haber 3685 kez okundu.

Gaziantep'te bir şirket daha konkordato istedi

KAR-SU MÜHENDİSLİK SONDAJ TEMİZLİK TAŞIMACILIK DANIŞMANLIK GÜVENLİK ELEKTRONİK GIDA MOBİLYA TURİZM VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ  avukatları aracılığıyla hasımsız olarak Gaziantep 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne konkordato davası açtı. 

Mahkeme tarafından verilen ara karar gereğince, söz konusu şirkete 24 Ekim 2018 tarihinden başlamak üzere 3 ay süreyle geçici mühlet kararı verildiği öğrenildi. Ayrıca adı geçen şirketle ilgili 19 Ekim tarihinde açılan dava ile konkortado mühleti verilmesi talep edildiği belirtilirken davanın duruşmasının 17/01/2019 günü saat 14:00'da yapılacağı bildirildi. 

Mahkeme, 7 günlük kesin süre içinde alacaklıların dilekçe ile itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebileceklerini de duyurdu. 

Öte yandan, konkordatonun başarıya ulaşmasının olanaklı olup olmadığını yakından incelemesi amacıyla Prof. Dr. Şaban Kayıhan , Prof. Dr. Murat Karahan, YSMM Nurullah Çohadar'ın geçici konkordato komiseri heyeti olarak görevlendirildiği öğrenildi.

KAR-SU Mühendislik firması hakkında

2004 yılında faaliyetlerine başlayan şirket çok sayıda tünel, köprü, karayolu - demiryolu güzergahı, baraj hidroelektrik santrali, gölet ve heyelan etütlerinin jeoteknik çalışmaları gerçekleştirdi. 

Can Kaloç


Gaziantep Mega Haber


Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimeler
KAR-SU Mühendislik ve Sondaj konkordato gaziantep


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.