Bu haber 1895 kez okundu.

CHP’li meclis üyelerinin girişimi sonuç verdi: Tabela yenilendi

Şahinbey ilçe sınırları içerisindeki Atatürk Parkı’nın ismi günler önce Burç Parkı olarak değiştirilmişti. Sosyal medyada tepki toplayan Şahinbey Belediyesi’nin bu kararından sonra CHP’li meclis üyeleri harekete geçti.

CHP’li meclis üyelerinin girişimi neticesinde Şahinbey Belediyesi geri adım attı ve Burç Parkı olarak değiştirilen isim yeniden Atatürk Parkı oldu. Dün de Atatürk Parkı’nın tabelası yenilendi.

KALKAN’DAN AÇIKLAMA

Tabela fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan CHP Şahinbey Meclis Üyesi Uğur Kalkan, “Başta bu konudan bizleri haberdar eden değerli başkanım sayın Mustafa Özdağlı olmak üzere emeği geçen herkese ve bu yanlıştan dönme duyarlılığı gösteren yetkililere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Mega Haber'e konuşan Uğur Kalkan, bu yanlıştan dönülmesinde yalnızca kendisinin değil bütün CHP’li meclis üyelerinin ve Gaziantep Burç Kasabası Eski Belediye Başkanı Mustafa Özdağlı’nın da emeğinin geçtiğini söyledi.

“ATATÜRK HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİDİR”

Gaziantep Mega Haber, parka Atatürk'ün ismini ekibiyle birlikte veren Gaziantep Burç Kasabası Eski Belediye Başkanı Mustafa Özdağlı’ya da ulaştı. Özdağlı, parkın isminin yeniden Atatürk Parkı olarak değiştirilmesinden dolayı memnun olduğunu belirterek, “Atatürk hepimizin ortak değeridir. Bu ülkenin kurucu önderidir. Parka, Atatürk ismi benim belediye başkanlığı yaptığım dönemde verilmişti” ifadelerini kullandı.

Tacettin BORAN


Gaziantep Mega Haber


Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimeler
Gaziantep şahinbey belediyesi burç parkı atatürk parkı uğur kalkan chp


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.