Bu haber 1124 kez okundu.

Mimarlar Odası'ndan GAÜN'ün konut inşaatı planına itiraz

Girişken tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

"Mülkiyeti Gaziantep Üniversitesi’nde bulunan ve itirazımıza konu planlama alanında üniversite yönetimi TOKİ ile işbirliği halinde satılabilir, kiralanabilir, ticari değer taşıyan konut üretimi yapmak istemektedir. Gaziantep Üniversitesi’nde öğretim elemanları ve üniversite çalışanları için lojman, öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca barınabilecekleri yurt bulunamazken; alan bulunamadığı gerekçesiyle asırlık fıstık ağaçları kesilerek hastane yapılırken, mülkiyeti Gaziantep Üniversitesi’nde bulunan bu alanda konut yapılmak istenmesi hiçbir mantıklı gerekçeyle açıklanamayacak büyük bir hatadır.


Kentimiz ve ülkemiz için çok değerli bilimsel araştırmalar yapılmasını beklediğimiz ve kamu kaynaklarıyla finanse edilen üniversitelerin bu odağı kaybederek rant projelerine yönelmesi düşündürücüdür.

Yapılan revizyon temel planlama ilkelerine, Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliğine, İmar Yönetmeliğine ve İmar Kanununa aykırı olduğundan, ayrıca nazım imar plan değişikliğinde kamu yararı bulunmadığından yapılan imar planı değişikliğine itiraz ediyoruz"


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
mimarlar odası gaziantep şubesi gaziantep üniversitesi konut inşaatı


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.