Bu haber 7979 kez okundu.

CHP'de Gaziantep için Celal Doğan sürprizi

Celal Doğan, CHP’nin Gaziantep adayı gibi!

Akşam Gazetesi’nin ortaya çıkardığı, HDP’li Celal Doğan ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, İstanbul’da Ceylan İnternational Oteli’nin teras katında birlikte yemek yedikten sonra CHP’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığı için anlaşmaya vardıkları iddia edildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Parti yöneticileri arasında yaklaşık 2 saatlik telefon trafiği sonrasında ittifakta anlaşarak, Celal Doğan’ın CHP’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına aday gösterilmesine kesin gözle bakılmaya başlandığı söylentileri ortaya çıktı.

15 YIL BAŞKANLIK YAPTI

Celal Doğan, 1989 yılında CHP’den aday olduğu Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı 3 dönem yaparak, 2004 yılına kadar sürdürdü. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerinde Celal Doğan, AK Parti Adayı Asım Güzelbey karşısında %33,4 oy alarak kaybederken, Asım Güzelbey aldığı %57,4 oyla koltuğun yeni sahibi olmuştu.

15 YIL SONRA GERİ DÖNÜŞ PLANI

Celal Doğan’ın CHP’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yeniden aday gösterilmesi halinde, 3 dönem aradan sonra tekrar Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için yarışacak gibi görünüyor.

İŞTE CELAL DOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Memohaber'de yer alan bilgilere göre ise,  CHP’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı geçen HDP eski Milletvekili Celal Doğan, söylentilerle ilgili konuştu. 15 yıl CHP’li kimliğiyle Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra HDP’ye geçen ve iki dönem milletvekilliği yapan Doğan, “Benim adaylıkla ilgili hiçbir partiyle görüşmem olmadı, talebim de yok” dedi.

Son günlerde bazı basın-yayın organlarında CHP’den yeniden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacağı şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Celal Doğan, “Gaziantep eski Gaziantep değil. 15 yıl oldu benim belediye başkanlığı görevinden ayrılalı. Kentin seçmen profili değişti. Beni bu aralar her taraftan arıyorlar ve düşüncemi soruyorlar. Benim bu anlamda hiçbir partiden adaylıkla ilgili talebim yok. Kimseye minnet de etmem. İhtiyacı olan, güçlü bir ismi aday göstermek isteyen beni arıyor. İki siyasi partide adaylığım için ismim geçiyor. Ancak bu iki parti ortak aday gösterme konusunda uzlaşıp, anlaşmış değil. Şuan için adaylık söz konusu değil. Ama ilerleyen zaman neyi getirir bunu bilemem” dedi.

MİLLETVEKİLLİĞİNİ KABUL ETMEDİM

7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde HDP’den milletvekili seçilen ardından 24 Haziran seçimlerinde HDP’nin adaylık teklifini geri çeviren Celal Doğan, “Ben 39 yaşında meclisin en genç milletvekili seçildim. Benim amacım bir yerlere seçilmek ya da bir yerlere gelmek değil. Amacım, bugüne kadar ülkeme ve milletime fayda sağlayacak işler yapmaktı. HDP milletvekilliğim de bu anlayış çerçevesinde oldu. O dönem hükümetin ‘Çözüm süreci’ adı altında yürüttüğü bir proje vardı. Bende bu projeye katkı sunmak adına HDP saflarında yer aldım. Akan kanın durması için mücadele verdim. Çözüm süreci sonlandırıldıktan sonra benim siyaset alanım daraldı. Bu sebeple en son seçimde milletvekili listesine yazıldığım halde adaylığı kabul etmedim ve siyasete ara verdim.  Ben son nefesime kadar bu millete ve ülkeye hizmet etmeye kendini adamış bir insanım. Bu nedenle yeni dönemde ülkem ve milletim için görev almam gerekirse bundan asla kaçmam” diye konuştu.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
celal doğan gaziantep chp hdp büyükşehir belediye başkanlığı


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.