Bu haber 4398 kez okundu.

Gaziantep Üniversitesi inşaat işine de el attı!

Gaziantep Üniversitesi yönetimi, geçtiğimiz yıl istekleri doğrultusunda kendilerine tahsis edilen 40 bin metre karelik "Üniversite alanı"na çok katlı evler yaparak öğretim üyelerine satmak için harekete geçti. TOKİ ile işbirliği içerisinde yapılması planlanan binaların, Gaziantep'in yüksek hava kirliliğini daha da artıracağı iddia ediliyor. 

Daha önce "yeşil alan" ve "okul alanı" olarak belirlenen alanın 1.50 emsal ile konut alanına çevrildi ve Gaziantep Üniversitesi yönetimi, bu alanla birlikte inşaat sektörüne giriş yapmış olacak. Geçtiğimiz yıl üniversiteye takas uslüyle tahsis edilen alan yine tartışmalara neden olmuştu. CHP'li meclis üyeleri alanın tahsisine itiraz etmiş ve burada yaşanacak imar dönüşümlerinin kentin havasına olumsuz etki edeceğini öne sürmüştü. 

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Kireç, Gaziantep'te yeşil alan kalmadığını belirterek burasının yeşil alan olarak kalması gerektiğini vurguladı. Hava kirliliğinin üst düzeye vardığını söyleyen Kireç, "Bu tip imar değişiklikleriyle yapılan şeylerin doğru olmadığını düşünüyorum" dedi. Yılmaz Kireç grup olarak karara itiraz ettiklerini ve konuyu yargıya taşıyacaklarını da söyledi. 

Görüntünün olası içeriği: yazı


Gaziantep Mega Haber


Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri
Anahtar Kelimeler
gaziantep üniversitesi konut yılmaz kireç chp


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.