Bu haber 7846 kez okundu.

Hiranur bebek hayırseverlerin yardımlarını bekliyor

 MEGA ÖZEL HABER  Gaziantep’te 8 Şubat Mahallesi’nde yaşayan Karaduman ailesinin 18 aylık kızı Hiranur, doğum sırasında beyninden aldığı darbe sonrası beyin kanaması geçirerek felç oldu. Talihsiz Hiranur, daha sonra da art arda hastalıklara yakalandı. Aylardır felçli olarak yaşayan Hiranur bebek, tedavi olmazsa gözlerini de kaybedebilir. 

3 GÜNLÜKKEN BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ

Yutkunamadığı için tükürüğü cihaza bağlı ince bir hortumla çekilen bebeğin babası Yasin Karaduman, “İlk doğum esnasında anneye aşırı narkoz verilmesi sonucu bebeğimiz anne karnındayken oksijensiz kaldı. Doğum esnasında kafadan ağır darbe aldı. Bu da doğumdan 3 gün sonra beyne vurdu. Beyin kanaması geçirdi. 1 ay yoğun bakımda kaldı. Sonra hastalıklar artmaya başladı. Sonra metabolik hastalık çıktı. Tanısı daha konulamadı. Ankara’da varmış bunun doktoru. Sonra MR falan çekildi, beyinde beyaz lekeler kan pıhtıları çıktı” dedi.

BEBEĞİN GÖZLERİ DE KAPANABİLİR

Gaziantep’te gitmedikleri hastanenin kalmadığını söyleyen baba Karaduman, “Bebeğimizde hastalıklar artınca yutkunma bozukluğu çıktı. Ameliyat oldu. Ameliyat esnasında ağızdan mideye hortumu indirirken orada bir zorlama sonucu yemek borusunda yırtık oluştu. Yoğun bakıma alındı, durumu çok kritikti. 50 gün yattı. Şu an yemek borusu yok ve beyin hasarı sonucu göz sinirlerinde sıkıntı çıktı. Göz sinirleri kuruma yapıyormuş. İlerde gözleri de kapanabilirmiş” diye konuştu.

TEDAVİ İÇİN ANKARA’YA GİDECEKLER

Doktorların umut vermediğini fakat son bir kez daha şanslarını denemek istediklerini söyleyen baba Karaduman, “İçimizde bir umut var. Araştırdık Ankara’da kızımın bütün hastalıklarının teşhisini ve tedavisini bilen bir doktorun olduğunu öğrendik. Sorduk soruşturduk, doktorun ismi Prof. Dr. Meral Topçu. Oraya gitmek istiyoruz” dedi.

HAYIRSEVERLERİN YARDIMLARINI BEKLİYORLAR

Hiranur bebeğin babası Yasin Karaduman, bebeğinin Ankara’da tedavi olabilmesi için toplam 16 bin TL’ye ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Şu ana kadar yalnızca 3 bin TL toplayabildiklerini söyleyen baba Karaduman, bebeği için hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Tacettin BORAN


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
gaziantep hiranur bebek yardım hiranur hastalık 8 şubat mahallesi


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.