Bu haber 2676 kez okundu.

Çalışmalarıyla dikkat çeken dernek: BURÇ-DER

Mega Medya Genel Müdürü ve Gaziantep Basın Cemiyeti (GBC) Başkanı Arif Kurt’u ziyaret eden Burç Yöresini Kalkındırma Derneği (BURÇ-DER) Başkanı Mehmet Küçük, Mega TV’ye konuk olarak faaliyetlerini anlattı.

BURÇ-DER’in bünyesinde 60 köy olduğunu söyleyen Mehmet Küçük, dernek bünyesinde görev alan muhtar sayısının ise 85 olduğunu ifade etti. 

"AMACIMIZ BİRLİK VE BERABERLİK"

Amaçlarının bölgede birlik ve beraberliği sağlamak olduğunun altını çizen Küçük, “Biz, kuruluş yılımızdan beridir Burç bölgesinde birliği ve beraberliği sağlamayı amaçlıyoruz. Bu şekilde de kalkınmayı hedefliyoruz” dedi.

AFRİN’DE MEHMETÇİĞİ ZİYARET EDEN İLK DERNEK

Çalışmalarını ve elde ettikleri başarıları bir bir anlatan Küçük, “Biz yıllardır aktif olarak çalışmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz de. Sayısız çalışmamız ve başarımız oldu ama ben öne çıkanları anlatmak istiyorum. Afrin’de kahramanca mücadele eden askerlerimizi ziyaret eden ilk dernek biz olduk. Orada vatan ve bayrak mücadelesi veren kahramanlarımızı yerinde ziyaret ettik. Birçok STK, bizden sonra bölgeye gitti” diye konuştu.

BİR İLKİ BAŞARDILAR

Küçük, açıklamalarına şu ifadelerle devam etti: “Ayrıca Burç merkezde bizim girişimlerimiz sonucu tarihte ilk defa kan bağışı yapıldı. Toplam 100 ünite kan toplandı. Toplanan kan, teröristlerin saldırısında yaralanan kahramanlarımıza verildi. Bunların yanı sıra 22 öğrencimize kurs verdik.”

Küçük, Şahinbey Ziraat Odası Başkanlığına toplam 85 muhtarın oy birliği ile aday çıkardıklarını, başkan adaylarının Ali Çoban olduğunu sözlerine ekledi. Küçük, bu seçimle de yine bölgedeki kalkınmayı ve çiftçilerin sorunlarının giderilmesini amaçladıklarını söyledi.

Bölgecilik yapmadıklarını, bunun aksine amaçlarının tamamen Gaziantep olduğunu belirten Mehmet Küçük, yalnızca Burç bölgesinde değil, ellerinden gelirse tüm bölgeler için çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

BAŞKAN KÜÇÜK’TEN ŞEHRİN İLERİ GELENLERİNE TEŞEKKÜR

Küçük, sözlerini Burç bölgesinin kalkınmasında emeği geçen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, milletvekilleri ve şehrin diğer ileri gelenlerine teşekkür ederek noktaladı.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep Burç Yöresini Kalkındırma Derneği BURÇ-DER mehmet küçük mega tv


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.