Bu haber 20552 kez okundu.

Ekmeğe zam!

Sarı, “Fiyat listesi esnafımıza hayırlı olsun bir adet tırnaklı pidemiz 150gram 1TL, 200 gram somun 1250 TL, tüm esnafımıza saygılar sunarım esnafım adına valimizin vermiş olduğu desteğe esnafım adına çok teşekkür ederim” dedi.

Yapılan zam hakkında bilgilendirme yapan Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Odası, açıklamasında Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, İl Gıda ve Tarım Müdürü Mehmet Karayılan, İl Ticaret Müdürü Bilal Yazıcı, TMO Şube Müdürü Cemil Doğan, Uncular Dernek Başkanı Erhan Özmen, Somuncular Oda Başkanı Mehmet Sevimli ve çok değerli oda başkanımız Gaziantep Pideciler Simitçiler ve Yufkacılar Odası Başkanı Abdullah Sarı ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini duyurdu.

ZAM KAÇINILMAZ OLDU

Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantıda, ekmek fiyatlarının görüşüldüğü ifade edilen açıklamada, un fiyatları ve ekmek yapımında kullanılan diğer girdilerin yüksek olduğuna dikkat çekildiği bildirildi. Açıklamada, “Bu sonuçla, biz esnafımızın fırsatçı olmadığını zam yapmamızın kaçınılmaz olduğunu anlattık sıkıntılar konuşulmuştur” denildi.

HEM TIRNAKLI HEM SOMUNA ZAM

Toplantıda sonunda alınan kararla, ekmeğe zam yapıldığı duyuruldu. Buna göre fiyatı 0,75 kuruş olan 150 gram pidenin yeni zamla 1 TL’ye, 1 TL olan 200 gram somunun ise 1,25 TL olduğu kaydedildi. Kentte ekmeğe yapılan, fırıncı esnafını sevindirirken, vatandaşın ise tepkisine neden oldu.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
ekmek zam pide gaziantep

Misafir Avatar
Mobil 2018-09-08 13:04:45

Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana.. Soğanada zam yapın oruspu çocukları

mukremin
Misafir Avatar
Mobil 2018-09-03 16:10:16

Valimize sorun bakalım askeri ücret nekadarmış 5 cocuklu bi aile neyapacakmış bu zamlar zaten bu iktidar partiyi yiyecek bu gidişle valiyi kınıyorum zamda kabullenilemez.

Mustafa bakır

İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.