Bu haber 3062 kez okundu.

Beybahçe ve Karşıyaka katliamları unutulmadı!

Karşıyaka'da teröristler katliam yaptı

Gaziantep'in Şehitkamil İlçsi'nde 20 Ağusto 2012'de saat 19.45 sularında Karşıyaka Polis Karakolu önünde büyük bir patlama meydana geldi. Teröristlerin, Karşıyasevk edilenrakolu yakınına getirip otobüs durağında park ettikleri otomobildeki patlayıcıları uzaktan kumandayla infilak ettirmesi sonrası bir halk otobüsü ve çok sayıda otomobil alev alarak yandı. Civardaki binaların camları kırıldı. Aralarında polis memurlarının da olduğu çok sayıda kişi yaralandı. Saldırıda ilk belirlemelere göre 66 kişi yaralanmıştı. 

Beybahçe'ye DAEŞ saldırdı

20 Ağustos 2016 tarihinde ise Gaziantep'in ŞAhinbey İlçesi Beybahçe Mahallesi'nde meydana gelen saldırıda onlarca can hayatını kaybetmişti. DAEŞ tarafından bir düğüne yönelik olarak gerçekleşen saldırıda 57 Gaziantepli yaşamını yitirmişti. 

Fadıloğlu ve Şahin saldırıyı unutmadı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Beybahçe'de yaşanan katliamı unutmadı. Şahin resmi sosyal ağ hesabı üzerinden yayımladığı mesajda "O gün #Beybahçe semtimizdeki bir düğünde,hangi odaklara hizmet ettiği belli olmayan aşağılık katillerin saldırısıyla 57 hemşehrimizi kaybettik. Yüce Allah rahmet eylesin, bir daha yaşatmasın." ifadelerini kullandı. 

Fadıloğlu ise "Unutmadık! 20 Ağustos 2016'da Beybahçe Mahallesinde Düğün Evine Yapılan Hain Terör Saldırısında Hayatını Kaybeden Canlarımızı Rahmetle Yad Ediyorum.." dedi.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
gaziantep beybahçe karşıyaka katliam


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.