Bu haber 1849 kez okundu.

SANKO Üniversitesi'nde yoğun İngilizce eğitim programı

Eğitim dili Türkçe olan SANKO Üniversitesi’nde, yoğun bir İngilizce eğitim programı var. Geçtiğimiz yıldan itibaren mesleki İngilizceye daha çok ağırlık verilmeye başlandı.

Önceliğin kalite olduğu SANKO Üniversitesi, Tıp ve Sağlık Bilimleri alanında eğitim veren, araştırmalar yapan tematik bir üniversite olup, kuruluş kanununda tıp ve sağlık bilimleri fakültelerinin yanı sıra, diş hekimliği fakültesi, sağlık bilimleri ve fen bilimleri enstitüleri var.

Tıp bilimleri dahil tüm disiplinlerde verilen ve verilmesi planlanan lisans ve lisansüstü eğitimin yanı sıra, yüksek düzey bilimsel araştırma yapmak da amaçlarının arasında bulunuyor. Bu amaçlar doğrultusunda laboratuvarları en seçkin, en kaliteli ekipmanla donatılan SANKO Üniversitesi, kaliteli kadro, kaliteli müfredat ve kaliteli ekipman ile faaliyetini sürdürüyor.

5 YILLDIR FARKINI ORTAYA KOYDU

Sani Konukoğlu Vakfı’nın hamiliğinde, sosyal sorumluluk anlayışı ile 2013 yılında kurulan SANKO Üniversitesi, 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminde ilk öğrencilerini kabul etti.

Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Hemşirelik, Fizyoterapi - Rehabilitasyon ve Beslenme - Diyetetik Bölümlerinde lisans, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Moleküler Tıp ve Hemşirelik, Fen Bilimleri Enstitüsü’nde ise Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler (Türkiye’de ilk kez açılan) ile alanlarında tezli yüksek lisans programları bulunuyor.

ULUSLARARASI TECRÜBEYE SAHİP KADRO

Akademik personel seçiminde uluslararası tecrübeye önem veren SANKO Üniversitesi’nde ayrıca, her ay ABD veya Avrupa Ülkelerinde alanında başarılı olan bir Türk bilim insanı gelerek, öğrencilere birikimlerini ve deneyimlerini paylaşıyor.

Birinci sınıftan itibaren öğrencilerin, akademisyenler rehberliğinde bilimsel araştırma ile tanıştırılarak, sadece hizmet üreten değil aynı zamanda bilimin gelişmesine katkıda bulunabilecek donanımda yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda öğrenciler tarafından yapılan araştırmaların çoğu, uluslararası katılımlı kongrelerde de sunulmuştur.

ÖĞRENCİLER TÜM OLANAKLARA SAHİP

Merkez yerleşkesi şehrin içinde, Gaziantep'in sosyal açıdan en gözde bölgesi olan Gazi Muhtar Paşa Bulvarı’nda bulunan SANKO Üniversitesi, öğrencileri için bir büyük avantajla, şehrin sunduğu imkanlara yürüme mesafesindedir. Ayrıca yine merkez yerleşke içindeki SANKO Üniversitesi ana binası otopark, kafeteryalar, mescit, yemekhane, kütüphane ve bahçe kafeteryası, ATM, kuaför, sağlık merkezi, fitness salonu ve kapalı yüzme havuzu gibi öğrencilerin ihtiyaç duyacağı tüm olanaklara sahiptir.

Bunların yanı sıra öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif aktiviteleri için Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi bünyesinde bulunan 650 kişilik gösteri ve toplantı salonu, kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, açık ve kapalı basketbol salonu, açık çim futbol sahası ve tenis kortları mevcuttur.

MESLEKİ İNGİLİZCEYE AĞIRLIK

SANKO Üniversitesi merkez yerleşkesinde, öğrencilerin uygulamalı eğitimlerini de alabildikleri 611 yatak kapasiteli, 60.000m2 çalışma alanına sahip SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi bulunmaktadır.

Eğitim dili Türkçe olan SANKO Üniversitesi’nde, yoğun bir İngilizce eğitim programı hazırlanmış olup, geçtiğimiz yıldan itibaren mesleki İngilizceye daha çok ağırlık verilmesine başlanmıştır.

SANKO Üniversitesi, Erasmus Programı çerçevesinde anlaşmalı olduğu Avrupa’daki yurt dışı kurumlarından gelen öğrencilerle birlikte, üniversiteden giden öğrencilerine de karşılıklı yapılan protokoller çerçevesinde süreli eğitim görebilme imkanı sağlamaktadır. Ayrıca, gerçekleştirilen çok yönlü turnuva, yarışma, gezi, seminer, kurslar vb. etkinlikler, öğrencilerin eğitim hayatını zenginleştirmekte, zamanlarını nitelikli bir şekilde değerlendirmelerini sağlamakta, sosyal yönlerini geliştirmelerine zemin hazırlamaktadır.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
SANKO Üniversitesi


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.