Bu haber 1458 kez okundu.

Köken'den sanayicilere büyük müjde! BOTAŞ'la anlaşma sağlandı, o zam düşürüldü

 MEGA ÖZEL HABER   Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Deniz Köken, elektrik üretimi amaçlı doğalgaz kullanımı birim fiyatının bundan sonra daha makul düzeyde olacağı müjdesini verdi. 

DOĞALGAZ ZAMMI YÜZDE  50’DEN YÜZDE 14’E DÜŞTÜ

Edindiğimiz bilgilere göre BOTAŞ, kendi enerjisini üreten sanayicilere yönelik yaptığı  yüzde 50’lik doğalgaz zammını, Deniz Köken’in girişimleri sayesinde yüzde 14’e düşürdü. Bu indirimin yalnızca Gaziantep değil, tüm Türkiye’deki sanayiciler için geçerli olacağı öğrenildi.

Bu girişimiyle özellikle kendi enerjisini üreten sanayicilere büyük destek sağlayan Köken’in sayesinde sanayide verimliliğin artacağı ifade edildi.

DOLAR YERİNE TL

Öte yandan kendi ihtiyaçlarını karşılamak için ‘elektrik üretimi amaçlı doğalgaz kullanımı’ birim fiyatının da dolara endeksli olmayan bir fiyatla revize edileceği belirtildi.

KÖKEN’DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Deniz Köken, “1 Ağustos’ta BOTAŞ tarafından dolara bağlı olarak açıklanan kendi ihtiyaçlarını karşılamak için “Elektrik Üretimi Amaçlı Doğalgaz Kullanımı” birim fiyatı Bölge Müdürlüğümüzün girişimleri neticesinde daha makul ve dolara endeksli olmayan bir fiyatla revize edilmiştir” dedi.

TWİTTER’DAN DA DUYURDU

Müjdeyi sosyal paylaşım hesabı Twitter üzerinden de duyuran Köken, “Gaziantep OSB olarak Enerji Bakanlığı ve Botaş ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Botaş la anlaşma sağlanmıştır. Emeği geçenlere teşekkürler” ifadelerini kullandı.


Gaziantep Mega Haber


Anahtar Kelimeler
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Deniz Köken BOTAŞ zam doğalgaz sanayici


İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.